Denisa z MasterChef měla dnes pohřeb. Kamarádky splnily její přání

09/04/2024 16:49 Martina Šedá
Denisa z MasterChef měla dnes pohřeb. Kamarádky splnily její přání Foto: MasterChef

Dnes byl velmi smutný den. Denisa Zajícová, která se proslavila účastí v populární televizní kulinářské soutěži MasterChef Česko, prohrála svůj dlouhý boj s nemilosrdnou rakovinou minulý týden. Ve věku 36 let odešla z tohoto světa, ale zcela jistě za sebou nechala bohatou stopu statečnosti a odhodlání. Mnohé i inspirovala…

Její smuteční obřad se konal v úterý ve Velké obřadní síni brněnského krematoria, v městě, kde se narodila a strávila většinu svého života. Rodina a přátelé se tam sešli, aby si naposledy společně vzpomněli a rozloučili se s ní.

„Není jednoduché vyjádřit slovy, jak nás tato zpráva zasáhla. Naše milovaná Deniska bojovala s nemocí statečně až do konce. Teď věříme, že odpočívá v klidu a bez bolesti,“ sdělila její rodina na sociálních sítích minulý týden.

Denisa Cziglová, jak znělo její dívčí příjmení, čelila zákeřné rakovině mozku po mnoho let. Prošla čtyřmi operacemi, biologickou léčbou, ozařováním a hledala úlevu i u alternativních metod léčby. Její odvaha a odhodlání byly obdivuhodné.

Zemřela Denisa Zajícová

V pouhých třiceti pěti letech přišla o život Denisa Zajícová, známá také jako Denisa Cziglová ze svobodných let.

Zemřela Denisa Zajícová

Poslední rozloučení se konalo v brněnském krematoriu v úterý od 10:15. Smuteční hosté se postupně scházeli, vyjadřujíce tichou úctu k památce milované Denisy. Její blízké přítelkyně se pokusily splnit jedno z jejích posledních přání - aby měly na nohou červené boty na podpatku.

Modelka Lenka Limberská dorazila s kotníčkovými botami a v ruce měla rudou růži. S Denisou byly kamarádky po dobu více než 12 let. Smuteční síň se brzy naplnila lidmi, kteří chtěli vyjádřit svou podporu a upřímnou soustrast. Na podlahu kolem katafalku byly položeny květinové věnce a na obrazovce se promítaly vzpomínkové fotografie Denisy.

Velké srdce z rudých růží nechaly vyrobit její blízké kamarádky, dalšími věnci pak přispěla klinika radiační onkologie, kde Denisa podstupovala léčbu. Taktéž i další přátelé a rodina vyjádřili svou lásku a úctu prostřednictvím květinových věnců.