Zemřela Denisa Zajícová

02/04/2024 16:23 Martina Šedá
Zemřela Denisa Zajícová Foto: MasterChef

V pouhých třiceti pěti letech přišla o život Denisa Zajícová, známá také jako Denisa Cziglová ze svobodných let. Známá foodblogerka z Brna se proslavila svou účastí v kuchařském pořadu MasterChef. Sama bojovala s rakovinou a v posledních letech se věnovala podpoře onkologických pacientů. Napsala knihu, ve které se podělila o svůj příběh, aby inspirovala ostatní. Kromě toho se provdala a založila si vlastní rodinu.

„Je těžké psát tyto řádky, ale naše milovaná Deniska prohrála svůj statečný boj s nemocí. Bojovala neúnavně až do samého konce. Ačkoliv nás její ztráta hluboce zasáhla, upřímně věříme, že teď je jí už lépe," sdělil v úterý odpoledne na Instagramu manžel Roman Zajíc a vyjádřil vděk všem přátelům za projevený zájem, podporu a pomoc.

"Neznáme nikoho, kdo by měl kolem sebe tolik skutečných a aktivních přátel jako ona. Vaše péče nás neuvěřitelně dojímala. Dodávali jste nám všem sílu překonávat každý další den. Byly to nejtěžší chvíle našeho života a tvrdý boj s nemocí. Děkujeme vám všem, kteří jste se snažili poslední měsíce a dny Denisce zpříjemnit a ulehčit," napsal.

Roman Zajíc také poděkoval všem "andělům" z nemocnice. Díky péči se podle jeho slov Denisa mohla cítit pohodlně až do poslední chvíle svého života.

Poté, co se v září loňského roku začala léčit bioléčbou, která stála finalistku MasterChefa 2019 dvě stě tisíc korun měsíčně a na niž se přispívalo tisíci dárců, musela koncem listopadu přiznat, že léčba přestala účinkovat a nové nádory již nelze operovat.

Denisa se poprvé potýkala s rakovinou v roce 2014 ve svých sedmadvaceti letech. Krátce před svatbou tehdy dostala silný epileptický záchvat a ztratila vědomí. Lékaři ji poté informovali o velkém nádoru na mozku.

Podstoupila čtyři operace, ale léčbu, kterou jí lékaři doporučili, tehdy odmítla. "Rozhodla jsem se jíst zdravě a vynechat cukr a maso. Díky tomu mám mnohem více energie. Už tři roky se cítím skvěle, ale nemoc mě nechce opustit," svěřila se během účasti v pořadu MasterChef v roce 2019.