Chtěl jsem co nejdříve splatit hypotéku, pak jsem zkolaboval! říká vyčerpaný Tomáš Klus a ruší koncerty

13/01/2024 17:31 Martina Šedá
 Chtěl jsem co nejdříve splatit hypotéku, pak jsem zkolaboval! říká vyčerpaný Tomáš Klus a ruší koncerty Foto: Profimedia

Zdraví zkrátka máme pouze jedno a občas to chce zvolnit tempo. O tom se teď přesvědčil i herec Tomáš Klus a nyní otevřeně přiznal, že dosáhl na konec svých sil.

Pociťuje velkou únavu a vyčerpání, což vedlo k tomu, že nedávno jeho tělo doslova řeklo „stop“. Od té chvíle prochází procesem přehodnocení svých aktivit s vírou, že se jeho nálada a chuť do života opět za nějaký čas zlepší.

Ten chlap je na roztrhání! Pro charismatického umělce Tomáše Kluse byl minulý rok opravdu náročný. Zabýval se dokonce natáčením seriálu Zoo, pracoval na připravovaném hudebním albu a často vystupoval na svých koncertech. K tomu všemu se angažoval v dalších projektech a vystoupeních. Jako otec tří dětí zároveň nesl velkou tíhu rodinných povinností, a tak nakonec došlo k neočekávanému zlomu, když v domácím prostředí utrpěl kolaps.

"Zaměřil jsem se na přizpůsobení svých aktivit, ambicí a potřeb tak, abych mohl dříve splatit hypotéku, než jsem původně plánoval, ale život máme pouze jeden, a já chci, aby byl co nejdelší," vysvětlil své rozhodnutí oblíbený herec a rázem začal odmítat i některé lukrativní nabídky.

"Ironicky to teda sice vypadá, že čím víc odmítnu, tím víc nabídek dostanu, ale jsem vděčný, že si mohu vybírat," dodal Klus pro Blesk, a doufá, že si konečně najde čas na odpočinek a na nabrání nové energie.

Občas se stane, že člověk na sebe bere příliš mnoho úkolů a ztrácí přehled o prioritách. V takových okamžicích tělo může dosáhnout svého limitu a odmítnout další nadměrnou zátěž.

"Už to bylo náročné, a myslím si, že takové okamžiky v životě jsou nezbytné. Je to způsob, jakým si člověk uvědomí, že musí zpomalit, aby se vyhnul přehřátí," myslí si.

S velkým osobním přáním se tedy snaží vyhnout podobné situaci v budoucnu, a proto se rozhodl trochu ubrat na plynu ve svých pracovních povinnostech. Nyní zahájil odpočinek a celý čas tráví s rodinou. Brzy se prý však na něj můžeme zase těšit, tak ať zdraví hlavně slouží!