Ani jednou nedorazil! Jan Cimický si ze soudního procesu dělá legraci. Je to srab, ozvala se poškozená

05/04/2024 10:56 Martina Šedá
Ani jednou nedorazil! Jan Cimický si ze soudního procesu dělá legraci. Je to srab, ozvala se poškozená Foto: Profimedia

Soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je obžalován ze znásilnění a vydírání, pokračoval prvním dubnovým stáním v úterý. Jednání probíhalo za uzavřenými dveřmi, přičemž obžalovaný lékař opět nepřišel. Opakovaně!

Původní plán soudu zahrnoval veřejné vyslechnutí znalce, který se však z omluvil z jednání. Zbývající svědci tak budou svědčit v soukromí. Obžalovaný Cimický ale opět nepřišel a vypadá to, že se skrývá.

Další hlavní líčení je naplánováno na příští týden. Podle informací z webu expres.cz se psychiatr nechystá ani na další dubnová jednání. Server uvedl, že se obžalovaný nezajímá o vývoj případu a ani jeho mediální pokrytí.

Cimický je obviněn z téměř čtyřiceti případů vydírání a znásilnění. Státní zástupce jej obžaloval loni v září a žádá tříletý trest odnětí svobody a zákaz vykonávání lékařské profese.

Cimický působil nejprve v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a později ve svém vlastním soukromém centru. Kromě toho se věnoval literární činnosti a spolupracoval s médii. V roce 2021 měl obdržet ocenění od tehdejšího prezidenta Miloše Zemana, ale kvůli této kauze se rozhodl medaili nepřijmout.

Redakci Top-Fun.cz se podařilo oslovit jednu ze zneužitých žen, která podala své vyjádření, ale přála si zůstat v anonymitě. „Nezlobte se na mě, ale to je takový hnusák. Co to je za chlapa? Nad čtyřicet případů si opravdu nikdo nevymyslel. A ať už udělal cokoliv, ať se teď k tomu postaví. Kde je teď to jeho ego z práce? Je to celé odporné jako ten samotný člověk. Srab!“