Cimický prý znásilnil desítky žen, ale vinu odmítá! Známé tváře jsou připraveny svědčit, Fabiánová motivuje

05/01/2024 15:07 Martina Šedá
Cimický prý znásilnil desítky žen, ale vinu odmítá! Známé tváře jsou připraveny svědčit, Fabiánová motivuje Foto: Profimedia

Ve čtvrtek započal soud s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí obžalobě v téměř čtyřiceti případech sexuálního vydírání a znásilnění.

I přes tyto vážné obvinění Cimický trvá na své nevině, což zdůraznil hned na začátku slyšení u Obvodního soudu pro Prahu 8. To však veřejnost považuje za úplnou drzost. "Necítím se být vinen. Už přes padesát let se snažím poctivě vykonávat své povolání," prohlásil, jak informoval server Novinky.cz.

Přední česká zpěvačka Iveta Fabiánová se ale nedávno svěřila webu Reflex, že pokud bude k soudu předvolána, ihned by se dostavila a svědčila. Zažila si prý totiž takové peklo, že musí být spravedlivě potrestáno. "Pokud mě předvolají, abych vypovídala před soudem, tak samozřejmě ano, přijdu," prohlásila odhodlaně a motivuje tím i další postižené ženy.

V rozhovoru pak vzpomínala na okamžik, kdy informovala svou tehdy ještě žijící matku a svěřila se o samotném znásilnění. "Jako první jsem to hned řekla mámě, pak i té lékařce. Máma mě prosila úplně zoufalá, ať to nikomu neříkám, ať to nenahlašuju, protože ten člověk měl obrovské konexe a nesmírně silnou pozici, byl známý a populární. Prostě se bála a myslím, že to tak mělo i mnoho dalších. Teď ale vše prasklo a pravda musí jít ven."

Po Fabiánové se ozvalo několik dalších žen, které sdílely podobné traumatické zkušenosti, včetně moderátorky České televize Martiny Hynkové Vrbové.

Všechny postižené ženy nyní požadují náhradu škody téměř ve výši šest milionů korun. Své nároky zdůvodňují vlivem na život a svobodu v oblasti sexuální, pocity viny, sebeobviňováním, dlouhodobou nedůvěrou v odbornou pomoc, ztrátou celkové důvěry a autority.

Zdroj známý redakci Top-Fun.cz, který si ale nepřeje být jmenován, a dokonce zná Cimického osobně, uvedl: „Osobně se mě to sice netýká, ale pravdou je, že se to dlouho šuškalo. Těch obětí už je prostě moc a bylo jen otázkou času, než vše praskne. Těch žen je opravdu moc, desítky, a proto mě udivuje, že nemá "ty koule" na to se přiznat.“