Žádná bída! Legendární Ivan Lendl prodal v Americe své sídlo za 12 milionů dolarů

02/02/2024 14:12 Martina Šedá
Žádná bída! Legendární Ivan Lendl prodal v Americe své sídlo za 12 milionů dolarů Foto: Profimedia

Ivan Lendl (63) se rozhodl zbavit břemene, kterým byla jeho majetná usedlost v Connecticutu. Velikán, který v minulosti vládl světovému tenisu, konečně prodal svůj honosný dům v lese po dvaceti letech vlastnictví.

Lendl, považovaný za tenisového titána a zaslouženě zcela jistě i legendu, se rozhodl opustit Československo a přestěhovat se do USA už v 80. letech. V roce 1984 si zakoupil svůj první dům v Greenwichi, Connecticut, ale později se přestěhoval do opravdového sídla, které bylo odlehlé, obklopené lesy a nacházelo se asi 120 kilometrů severněji, poblíž Cornwallu.

Architekt Allan Greenberg navrhl pro něj a jeho manželku Samanthu rozlehlou nemovitost s deseti ložnicemi a patnácti koupelnami, s celkovou obytnou plochou 1672 metrů čtverečních. Vybavena byla posilovnou, saunou, bazénem, tenisovým kurtem a basketbalovým hřištěm. K nemovitosti samozřejmě patřil také barák pro služebnictvo, stodola, výběh pro koně, rybník a pozemek o rozloze 445,6 akru.

Lendlovo sídlo bylo zdobeno plakáty Alfonse Muchy. Dokonce měl sbírku, která čítala 116 kusů a v domě byly Muchovy plakáty rozmístěny po celých prostorech. Legendární tenista pak také prohlásil, že mu chybí poslední tři plakáty, které se mu nikdy nepodařilo získat.

Po dvou desetiletích se však rozhodl nemovitost prodat. Cena se postupně snižovala, až dosáhla na konečných 12 milionů dolarů. Dům byl prodán minulý týden, ale identita nového majitele zůstává tajemstvím. Lendl se již přestěhoval do menšího sídla ve floridském Vero Beach, kde má osm ložnic a osm koupelen. Prý to bohatě stačí.

Tímto krokem ukončil svou éru spojenou s jeho majetným sídlem v Connecticutu, a teď se může plně soustředit na svůj nový život na Floridě.

Ivan Lendl je bývalý profesionální tenista, který se narodil 7. března 1960 v Ostravě. Je považován za jednoho z nejlepších tenistů v historii a jeden z průkopníků moderního tenisu. Lendl během své kariéry získal osm grandslamových titulů, a to včetně tří vítězství na French Open, tří na US Open a dvou na Australian Open.

Jeho významné úspěchy zahrnují také 94 profesionálních turnajových vítězství a více než 270 týdnů strávených na prvním místě žebříčku ATP. Lendl byl známý svým výrazným herním stylem, především silným a přesným volejem.

Zdroj: The New York Times