Z bezdomovce se stal milionář! Sázka za drobné přinesla pohádkové mění

26/11/2023 06:30 Martina Šedá
Z bezdomovce se stal milionář! Sázka za drobné přinesla pohádkové mění Foto: Melbourne Cup Carnival

Muž z Nového Zélandu zažil v posledních letech sérii nešťastných událostí, kvůli nimž se ocitl v obtížné situaci a musel dokonce spát v garáži jako bezdomovec.

Nic ale netrvá věčně, a jeho štěstí se obrátilo dne 7. listopadu, kdy se rozhodl vsadit na dostihy. A výhra opravdu přišla.

Tento bezdomovec z oblasti Petone ve Wellingtonu, známý na veřejnosti pouze jako Robert, prošel za poslední dva roky těžkým obdobím. Přišel o matku, bydlení a finanční prostředky, což ho přivedlo k tomu, že posledních devět měsíců strávil jen ve staré garáži.

Navzdory těmto existenčním obtížím našel odvahu a vsadil pár dolarů na slavný australský dostih Melbourne Cup. Následně šel sledovat závod do místního podniku, kde dostal vodu zdarma a ve chvíli, kdy si šel zakouřit ven, zkontroloval svou sázku. Byl ohromený tím, co uviděl a nemohl uvěřit.

Na jeho sázkařském účtu se objevila nečekaně vysoká částka. Zjistil, že vsadil na několik tzv. easybets, což jsou sázky automaticky generované sázkovou společností na základě různých kritérií.

Vsadil pět novozélandských dolarů (přibližně 68 korun) a díky čtyřem úspěšným sázkám získal výhru ve výši 106 tisíc dolarů (více než 1,4 milionu korun).

Po zjištění výhry neváhal a hned v podniku, kde se dozvěděl o svém úspěchu, to řádně oslavil. Poté zavolal své přítelkyni do práce a pozval ji na romantický víkend. Nicméně to jsou teprve první kroky po výhře.

V následujících dnech se Robert spojil s kamarádem, jehož matka má bohaté zkušenosti v bankovnictví, aby získal rady, jak nejlépe investovat svou výhru. S přítelkyní už také začínají hledat nové bydlení, a tato neočekávaná výhra jim poskytne solidní základ pro nový začátek. Z příběhu tak jasně plyne: ať se děje, co se děje, nikdy se nezdávejte a věřte v lepší zítřky.

Zdroj: Melbourne Cup Carnival