Vražda a sebevražda v Ořechově děsí sousedy

09/04/2024 16:33 Martina Šedá
Vražda a sebevražda v Ořechově děsí sousedy FOTO: Shutterstock

V pondělí večer se odehrál děsivý incident v rodinném domě v Ořechově na Brněnsku, kde jeden návštěvník domu objevil přímo tragickou a živou scénu - zastřelenou ženu ve věku 71 let a jejího manžela, kterému bylo 73 let. Policie tak tento případ vyšetřuje jako vraždu a sebevraždu.

Kriminalisté následně intenzivně prověřovali místo činu až do brzkého úterního rána. "Při ohledání místa činu byla nalezena legálně držená střelná zbraň i dopis na rozloučenou," informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Sousedé páru nebyli schopni skrýt svůj šok z hrůzné události. "Vím, že jejich manželství nebylo ideální. Paní měla psychické problémy a pro svého manžela to bylo obtížné. Slyšel jsem, že plánovali prodat dům a odstěhovat se. Nevím ale, jestli by to něčemu pomohlo. Prý to tam bylo fakt špatné,“ svěřil se jeden z nich anonymně.

"V pondělí jsem viděl policejní vozy, ale tohle bych nikdy nečekal. Občas jsem viděl paní Hanu, jak chodila s hůlkami po ulici. Zdálo se, že mají doma trochu komplikované situace, ale nikdy jsem si nemyslel, že to může zajít tak daleko," dodal další soused. Starosta Ořechova, Tomáš Dudík, se pak k této tragédii odmítl vyjádřit.

Policie zatím nepotvrdila, kdo ze zúčastněných střílel. Nicméně, podle informací z Blesk.cz, legálně držená zbraň patřila zemřelému muži. "Je nařízena soudní pitva," dodal stručně mluvčí.