Vrah z Klánovického lesa: Policie už ví, koho hledá! Jedná se o cizince

18/12/2023 12:22 Martina Šedá
Vrah z Klánovického lesa: Policie už ví, koho hledá! Jedná se o cizince Foto: Policie České republiky

Hledání vraha, který v pátek chladnokrevně zastřelil teprve dvouměsíční děvčátko v kočárku a jeho dvaatřicetiletého otce v Klánovickém lese, pokračuje, a nové informace také naznačují, že policie hledá cizince, který pravděpodobně znal mladého otce. Tragická schůzka v lese se pak nečekaně změnila v hrůzný čin, který otřásá celým Českem.

Deník Blesk získal nové informace, které ukazují, že policie sleduje stopu cizince, který byl údajně zapleten do tohoto brutálního a nechutného incidentu. Šokující událost se odehrála v Klánovickém lese, kde se dvaatřicetiletý otec a jeho dvouměsíční dcera v kočárku měli setkat s mužem, který je nakonec chladnokrevně zavraždil a uprchl z místa činu.

Zprávy také naznačují, že mezi muži došlo ke konfliktu, což vedlo k brutálnímu činu. Identifikace pachatele je v procesu, ačkoli policie již pravděpodobně disponuje mnoha důležitým informacemi. Mluvčí kriminalistů, Jan Rybanský, však zdůraznil, že kvůli tragickému úmrtí dítěte nelze poskytovat podrobnější informace pro média a veřejnost.

"Policie nyní provádí standardní úkony trestního řízení, včetně ohledání místa činu, vyhodnocování stop, zkoumání kamerových záznamů a kontroly zájmových objektů, s cílem identifikovat a zadržet podezřelou osobu," uvedl mluvčí Rybanský už o víkendu.

Svědkyně události, která byla pouhých dvě stě metrů od místa činu, slyšela výstřely a okamžitě se pokusila poskytnout obětem první pomoc. Bohužel, její snaha byla marná. "Šla jsem na procházku a najednou slyším dvě ostré, silné rány. Připadalo mi to, jako když někdo odpaluje dělobuchy, ale bylo mi divné, proč by to dělal v lese. Šla jsem blíž a viděla u lesní cesty kočárek. Pak i ležící mužskou postavu," svědčila žena, jak informoval web iDNES.cz.

Na místě činu vznikl pomník, kde lidé vzdávají hold obětem a pokládají květiny, plyšáky a další symboly smutku. Nyní je však jasné, že Policie je pachateli na stopě. Vystrašení obyvatelé Klánovic a vůbec celá veřejnost doufá v brzké dopadení a především ve spravedlivé potrestání viníka.

Zdroj: Blesk, iDNES