Víte, co je fleabagging a proč se vás možná týká?

12/10/2023 13:25 Martina Šedá
Víte, co je fleabagging a proč se vás možná týká? FOTO: Shutterstock

Z bláta do louže, z louže do bláta, a tak pořád dokola aneb proč si pořád vybíráme stejné typy partnerů a řešíme neustále dokola ty samé problémy? Odpověď není ani v blbém osudu, ani v tom, že jsou muži, případně ženy, stejní. Je načase přehrát především NÁŠ software!

Už jste se seznámili se seriálem Potvora, v anglickém originálu Fleabag? Britská komedie od Phoebe Waller-Bridge je odrazem aktuálních problémů mužů a žen moderní doby, které pořád neumí najít toho pravého/tu pravou. I hlavní hrdinka hledá pořád ve stejných vodách a naráží na ty samé kameny pod hladinou – její muži mají vždy stejný charakterový rys – špatný charakterový rys. Týká se to i vás?

Dostat se do začarovaného kruhu není žádné umění. Zákon přitažlivosti prostě funguje. Než se ale ohlížet za minulými vztahy a hledat neexistující „jádro pudla“, zaměřte se raději na svoje vlastní chyby, na to, co vysíláte, jak působíte a co do vztahu investujete.

Čau pravdo, tak ti kouknu do očí

Je sice pravda, že na téma přitahování stejných osobností bylo realizováno mnoho studií.  Princip byl vesměs stejný a výsledek jakbysmet. Ženy i muži měli většinou sepsat na papír všechny vztahy, včetně obecných rysů každého partnera a problémů, které se objevovaly.  Mezi vztahy pak měli muži i ženy hledat podobnosti. Nešlo ani tak o vzhled, jako o soubor stejných vlastností či charakteristik. Objevovaly se podobnosti jako závislost na něčem/někom, touha po moci a panovačnost, manipulativní jednání atd.  Většina problémů však měla svůj původ právě v chování těch, kteří se výzkumů svých partnerů podrobili.

Tím se dostáváme k nejdůležitějšímu, a totiž uvědomění, že začátkem pro nápravu všech zažitých vzorců je vhled do sebe a svého nitra. Máte se dostatečně rádi, věříte si, nepodceňujete se, nemáte v sobě nakumulovanou zlobu nebo vztek ze vztahu předešlého? Zpracovali jste vše, co se vám stalo? To vše se totiž na výběru dalšího partnera podepisuje.

Změna uvnitř

Nehledejte chyby venku, pracujte na těch, které jsou vevnitř – vevnitř vás. „Je jasné, že zvýšená sebeúcta vede k výrazně lepšímu výběru mužů a ovlivňuje i následnou kvalitu vztahu,“ říká klinická psycholožka Carla Marie Manlyová. Kam na lov ztraceného sebevědomí? No, do baru to není správná cesta. Rozvíjejte to, co vás baví, co vám jde, v čem jste dobří, mějte se za to rádi a umějte se za to ocenit.

Rozmyslete si, co chcete – méně zajímavého partnera parťáka nebo partnera, který vás dostal do kolen, ale bohužel jen na chvíli? Klidně si „požadavky“ sepište. Kolikrát stačí mít je na očích, tím pádem si je uvědomovat. Ony se vám vybaví v momentě, kdy budete na schůzce s novým protějškem.

Nezapomínejte na sílu přání a věřte jí. Pamatujte na to, že vše co si přejete, zároveň přitahujete. Je jen otázka času, kdy přijde odměna.

Zdroj: Autorský text