VIDEO: Tohle musíte vidět! Sobotní noc přinesla výstavní KO

19/11/2023 03:08 Martina Šedá
VIDEO: Tohle musíte vidět! Sobotní noc přinesla výstavní KO Foto: UFC

V sobotu večer se v Las Vegas konal nečíslovaný galavečer UFC, který nabídl mimořádný bojový zážitek fanouškům po celé Evropě, včetně České republiky. Kromě účasti Lucie Pudilové na prelims kartě se jako vrchol večera zapsala do paměti diváků i brazilská bojovnice Amanda Ribas.

Pudilová, česká reprezentantka, se postavila do třetího duelu na prelims kartě, čímž bylo českým fanouškům umožněno sledovat její fight v příjemném večerním čase. Bohužel pro ni zápas skončil prohrou na body, přestože se opět v posledním kole snažila dokonat senzační obrat.

Napínavý zápas byl však pouze začátek večera, neboť pravé perly se ukázaly až na hlavní kartě. Jedním z nejatraktivnějších ženských duelů bylo střetnutí mezi Amandou Ribas a Luana Pinheiro v top 10 slámové váhy. Tento zápas potvrdil, že ženské MMA může nabídnout nejen tvrdé souboje, ale i extrémně zajímavé momenty.

Amanda Ribas, před zápasem mírná favoritka, se postavila proti své krajance Luane Pinheiro, a že byl tento fight plný vzrušujících okamžiků! Zatímco Luane začala lépe a měla povedenější první kolo, Ribas dokázala převzít kontrolu. Třetí kolo uzavřela výstavním ukončením, kdy po fantastickém kopu z otočky poslal soupeřku na zem.

Tato výhra znamenala pro Amandu Ribas nejen potvrzení jejího umění, ale i historický okamžik, protože poprvé v UFC zvítězila KO/TKO. S aktuálním skóre 7-3 v UFC se vrací na vítěznou vlnu po předchozí porážce od Maycee Barber. Ve svých 30 letech má před sebou ještě několik slibných let.