VIDEO: Medveděv zasáhl fanynku přímo do obličeje. Diskvalifikován ale nebyl! Vzpomeňte si na Djokoviče, rozčilují se fanoušci

28/10/2023 05:22 Martina Šedá
VIDEO: Medveděv zasáhl fanynku přímo do obličeje. Diskvalifikován ale nebyl! Vzpomeňte si na Djokoviče, rozčilují se fanoušci FOTO: ATP Tour

Neobvyklý incident se odehrál během středečního zápasu prvního kola ve Vídni mezi tenisty Daniilem Medveděvem a Arthurem Filsem. I když se o tomto konfliktu příliš nemluvilo, upozornil na něj tenisový blogger s přezdívkou Pavvy G. Konec zápasu byl poznamenán tím, že Medveděv nechtěně vystřelil míček směrem k divačce sedící za ním a trefil ji do hlavy.

Pavvy G upoutal na svém profilu na platformě X pozornost krátkým klipem, na němž je vidět, jak Medveděv po soupeřově servisu nešťastně odpaluje míček do ženy v hledišti.

„Medveděv trefil fanynku přímo do obličeje. Oficiální pravidla naznačují možnou diskvalifikaci, především v takových případech. Z jeho reakce bylo taktéž patrné, že diskvalifikaci očekával. Vzpomeňme si však na Djokoviče, co tenkrát za tento exces vyfasoval. Tentokrát ale k žádnému postihu nedošlo, což nechápu," komentoval blogger situaci z US Open v roce 2020.

V případě Jokera se jednalo o moment, kdy míček zasáhl rozhodčí a srbský tenista byl také potrestán historicky nejvyšší pokutou ve výši 267 500 dolarů.

Důvodem, proč Medveděv vyvázl bez trestu, může být skutečnost, že rozhodčí situaci posoudil shovívavěji a nebyl zaznamenán žádný protest ze strany soupeře. Je také důležité zmínit, že Djokovič tenkrát rozhodčí ješě k tomu navíc zranil.

Podobný incident zažila letos na Roland Garros i japonská hráčka Miju Katová, když zasáhla sběračku a byla okamžitě diskvalifikována. Medveděv ale tento incident přežil bez sankcí a dokonce postoupil až do semifinále turnaje.

„Měl by být Medveděv za tento incident diskvalifikován? Myslím, že ne. Ale měl být tehdy diskvalifikován Djokovič? Rovněž ne," uvedl Pavvy G. Blogger zároveň kritizoval média za jejich selektivní zpravodajství, zvláště pokud jde o popularitu některých hráčů, jako je Novak Djokovič.

Že se nejedná o stejný metr, to okomentoval i nezávislý německý fanoušek pod příspěvkem. „Když tohle udělal Djokovič, táhlo se to s ním snad měsíc. Dostal pokutu, vyloučení z turnaje a solidní mediální masáž. Teď to udělal Rus a nic se neděje. Nechápu to.“

Inu, ať každý posoudí situaci dle svého.