30/12/2023 19:35 Martina Šedá

Přední český MMA zápasník Karlos Vémola utrpěl druhou porážku letošního roku v O2 areně v Praze, kde ho v prvním kole překvapivě vyřadil ze hry Slovák Samuel Krištofič. Kdo by čekal nadvládu slavného "Terminátora", nebo alespoň dlouhý zápas, mýlil se. Už po minutě zápasu padl tvrdý knokaut.

Hlavní duel večera na turnaji Oktagon 51 přinesl vzrušující momenty, včetně vítězství Srba Bojana Veličkoviče nad Andreasem Michailidisem z Řecka, což mu zajistilo neuvěřitelnou prémii 300 000 eur za ovládnutí celého projektu Tipsport Gamechanger. Ten se konal celý rok a nepochodil v něm ani favorizovaný David Kozma.

O krásný zápas o důležitý pás prozatímního šampiona organizace ve střední váhové kategorii se postaral polský bojovník Piotr Wawrzyniak. V bitvě s Vlastim Čepem, který nahradil zraněného Patrika Kincla, zvítězil tak trochu překvapivě na body, ale nutno uznat, že zcela zaslouženě.

Pak do svého duelu konečně nastoupil Vémola, a to ve velkém tempu, avšak i přes svoji roli favorita nebyl schopen úspěšně přenést souboj na zem, kde je obvykle nejnebezpečnější, a i tentokrát tak zněla taktika. Nakonec podlehl Krištofičovi tvrdým K.O. už v čase 1:48. Mnohé tím překvapil, na Slováka byl u některých sázkových kanceláří kurz až 5. Zázraky se prostě dějí a právě v tom je život krásný.

Samuel Krištofič, který prohrál rovnou tři ze svých posledních čtyř zápasů, byl jasným outsiderem, o to víc se však následně radoval z nečekaného triumfu. "S týmem jsme provedli pečlivou analýzu, připravovali jsme se deset týdnů, a když tohle podnikáte s přesvědčením, nemáte pochybnosti o svých schopnostech. Někdy všechno nedopadne podle plánu, ale je třeba do toho jít s odhodláním. Především už za ty léta víme, co od Karlose čekat a máme ho dobře načteného," komentoval své velké vítězství Krištofič na tiskové konferenci organizace Oktagon MMA.

Slovenský bojovník prokázal odhodlání a vyjádřil obrovskou radost ze svého, dá se říci, životního úspěchu, který následoval po těžkých obdobích demotivace a depresí po porážce s Bryczkem. S odhodláním se ale vrátil do hry a získal významné vítězství v pražské O2 areně. Zaslouženě!