VIDEO: Film Karlos měl premiéru! V kinech již od 25. ledna

16/01/2024 11:28 Martina Šedá
VIDEO: Film Karlos měl premiéru! V kinech již od 25. ledna Foto: Bontonfilm CZ

Patnáct let dlouhé čekání se vyplatilo a konečně se tak MMA fanoušci mohou radovat. Zápasník Karlos "Terminátor" Vémola (38), který nyní zazáří ve svém vlastním dokumentárním filmu, měl včera konečně premiéru. V kinech se na něj můžeme těšit od 25. ledna.

Tento film, režírovaný Michalem Samirem a Šimonem Šafránkem, nejen zachycuje vzrušující momenty Karlosova působení v kleci, kde si v průběhu let poradil s mnoha těžkými soupeři, ale také odhaluje jeho život mimo bojový ring. Příběh obsahuje unikátní záběry z jeho minulosti, kdy pracoval jako vyhazovač v londýnském baru, a ukazuje, jak se vůbec vypořádal se všemi výzvami života. A že byl pestrý!

Dokument s názvem "Karlos" nahlíží do života MMA bojovníka Karla "Karlose" Vémoly v období úspěchů i krizí. Film nejen prezentuje bohatý obsah z klece, ale také podává intimní pohled na jeho soukromý život. Režiséři se zaměřili na unikátní momenty z jeho minulosti, kdy žil v Londýně a hledal svou životní cestu ve světě. Film, trvající devadesát minut, odhaluje jak slavné, tak i náročné momenty v Karlosově životě.

Dokument se snaží oslovit nejen fanoušky MMA, ale i ty, kteří o tomto sportu nemají mnoho znalostí. Režisér Michal Samir věří, že diváky může zaujmout už samotná existence MMA, která může být pro někoho neznalého i překvapením. Film představuje MMA jako fenomén a Karlose Vémolu jako jednu z klíčových postav, která v Česku formovala tuto kulturu.

Smíšené bojové umění MMA spojuje sport, zábavu a bulvár. Vémola pak hrál důležitou roli v jeho rozmachu v Česku. Jeho životní příběh byl vždy plný kontrastů, od bojů na olomouckých ulicích po slávu v Londýně. Také od vězení, až po vyprodání pražské O2 areny. Film reflektuje Vémolu jako bojovníka a hrdinu davů, ale také jako láskyplného otce a vášnivého milovníka zvířat.

"Karlos" není snímek vyhýbajícím se pohledem na obtíže, s nimiž se Vémola potýkal, a zahrnuje i období neúspěchů a osobních krizí. Režisér Samir označuje film jako "nebezpečnou jízdu" životem Karlose Vémoly v jeho extrémní době. Bojovník, známý též jako Terminátor, držitel několika titulů ve střední a polotěžké váze, se v dokumentu ukazuje jako komplexní osobnost s bohatým životním příběhem.

Vše pak vrcholí titulky, které upozorňují na nadcházející zápas mezi Vémolou a slovenským bojovníkem Attilou Véghem, který se uskuteční už 8. června na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. Tento zápas je po čtyřech a půl letech od jejich předchozího střetnutí v O2 areně, kde Végh ukončil Vémolu K.O. úderem. Vémola se nevzdává a vzkazuje všem, že na něj čekají ještě velké věci.

Zdroj: Autorský text, Bontonfilm CZ