22/10/2023 05:30 Martina Šedá
Ve Zlíně padl historický gólový rekord: Boleslav vstřelila Ševcům rovnou devět branek! Ti odpověděli pěti FOTO: FC Zlín

V zápase, který je nyní označován za jeden z nejvíce nezapomenutelných momentů celé Fortuna ligy, se Zlín doma utkal s Mladou Boleslaví. A co se nedělo? Skóre zaznamenalo neuvěřitelný výsledek 5:9.

Hned úvodní čtvrthodina nabídla vzrušení s rovnou třemi góly. Kdo by řekl, že je to všechno, byl na omylu. Pekelné tempo zápasu pokračovalo dále, především v druhém poločase.

Zlín sice nejprve posílil své vedení už na 3-1, ale během pouhých jedenácti minut jsme byli svědky dramatického obratu, kdy Mladá Boleslav vstřelila čtyři góly. Lamin Jawo, který nastoupil do základní sestavy po delší pauze, stál za dvěma z těchto branek.

Boleslav měla v minulosti problémy s výkony doma i venku, ale do tohoto duelu šla konečně se silnou sestavou. Zlín se musel obávat útočné síly Středočechů, kteří měli v týmu střelce jako Daniel Mareček, autor již šesti soutěžních branek.

Konečný výsledek 5-9, což česká liga nepamatuje.

Kdo se vše trefil?

Skóre otevřel právě Mareček, ale Zlín rychle odpověděl, když po skvělé přihrávce Davida Tkáče vyrovnal Antonín Fantiš. Pak přišla řada na Jakuba Janetzkého, který využil nepozornosti obrany Boleslavi a poslal Zlín do vedení.

Klíčový okamžik přišel ve druhé půli, kdy se hra Zlína začala hroutit a ubírat na tempu. Stihli sice ještě zvýšit na 3-1 zásluhou Bartošáka, což v tuzemské lize obvykle stačí, ale pak to přišlo. Boleslav získávala stále větší nadvládu.

Město známé svými automobily pak zažilo neuvěřitelný a možná až životní obrat. Po sérii chyb v obraně Zlína se Boleslav dostala do vedení. Branky si připsali Kušej, a dvě za sebou Jawo, kdy už byl stav 3-4. Významný moment pak přišel po chybě brankáře domácích, což Mareček dokonale využil a znovu se trefil na 3-5.

Přestože se Zlín snažil o návrat do zápasu, zkušený Marek Matějovský a střídající Yusuf zvýšili vedení. Ačkoli se skóre ještě měnilo, bylo jasné, že vítězství půjde na konto Mladé Boleslavi.

Zápas ukončil střídající Solomon John, který krásně překonal brankáře Zlína a stanovil konečné skóre na 5-9 v 95. minutě. Po této bitvě Mladá Boleslav získala plný počet bodů a připravuje se na následující zápas proti Spartě, zatímco Zlín zamíří do Olomouce.

Zdroj: FC Zlín