Tváře TV Nova při příležitosti 30. výročí vzpomínaly, jak se popraly v zákulisí kvůli chlapovi

06/02/2024 14:55 Martina Šedá
Tváře TV Nova při příležitosti 30. výročí vzpomínaly, jak se popraly v zákulisí kvůli chlapovi Foto: Profimedia

To byly časy! Tato událost zaznamenala své místo v historii. Kateřina Kašparová (55), novinářka známá z televize Nova, byla jednou z klíčových tváří od samého počátku vysílání, a proto bylo těžké si představit, že by náhle zmizela z obrazovek. Ale nic není nemožné, a přesně to se stalo poté, co došlo k incidentu mezi ní a Jitkou Obzinovou (60)!

Tento případ se odehrál 17. července 1997. Avšak to je asi jediná a poslední shoda, na které se obě aktérky dohodnou.

Důvodem konfliktu byl údajný spor o muže. Obzinová, tehdejší moderátorka Televizních novin, prý navštívila šatnu své kolegyně Kašparové s podezřením, že ta rozhlašuje, jak spí se šéfem zpravodajství, Janem Vávrou (69).

Následovala agresivnější rozmluva a údajně i facka. "To nebyla facka, to bylo spíše dělo! A pak mě strčila, letěla jsem až ke dveřím!" vyprávěla Kateřina, která ale dnes už dorazila do TV Nova při příležitosti 30. výročí od zahájení vysílání televize úplně v klidu. Obzinová naopak tvrdila, že Kašparová vyhrožovala, že bude litovat, a že svá zranění zinscenovala.

Kašparová byla následně nucena odejít z televize. Krátce působila jako manažerka houslisty Pavla Šporcla (50), ale dnes je majitelkou hospody a živí se jako hráčka pokeru. "Už to nechci řešit, je to dávno. Dnes je to spíš jako veselá historka z natáčení," vzpomínala na to bývalá reportérka a moderátorka.

"Tento incident mi vzal kariéru, protože jsem už poté nechtěla pracovat v televizi. Ale bez toho bych neměla hospodu a nepotkala lidi, které jsem potkala. V podstatě jsem i za tohle ráda," přemítala Kašparová pro Novu. "Jsem člověk, který vidí vždy to dobré," dodala.

Kašparová tvrdí, že dostala od Jitky Obzinové tak silnou ránu, až spadla na zem. S pohmožděnou krční páteří, ramenem a lehkým otřesem mozku musela do nemocnice a následně byla na dva měsíce pracovně neschopná.

Obzinová však tvrdila, že vše, včetně zranění, bylo falešné. Nicméně Kašparová nakonec dostala od Novy výpověď a s televizí se poté osm let soudila. Nakonec ale vybojovala náhradu škody. "Není tolik důležité, kolik jsem dostala peněz, ale že jsem prokázala, že jsem měla pravdu!" prohlásila Kašparová.