Tři roky natvrdo s ostrahou: Zmocněnkyně poškozených Feriho doslova rozpucovala

03/11/2023 05:06 Martina Šedá
Tři roky natvrdo s ostrahou: Zmocněnkyně poškozených Feriho doslova rozpucovala FOTO: Profimedia

Spadla klec! Bývalý politik, který se za podivuhodných okolností dostal už jako student maturitního ročníku do zastupitelstva, byl shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby, tedy dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj.

Při posledním čtení konečného verdiktu dokonce odhodil i Poker Face, který jej obvykle při soudech doprovázel. Pod nelítostnou palbou slov soudkyně nakonec neskrýval šok – konečný výrok jej evidentně zaskočil.

„Provedením dokazováním soud prokázal, že se dopustil trestného činu vůči všem poškozeným,“ pronesla soudkyně a následně vynesla pro Feriho nepochopitelný rozsudek.

Nyní již ví, že jej čekají tři roky ve vězení s ostrahou a pokuta ve výši půl milionu korun, která bude použita jako odškodné pro oběti jeho násilných činů. Výši trestu i finančního postihu nakonec ovlivnil i průběh jeho vyšetřování, kdy neprokázal byť jen náznakem, že jej jeho činy mrzí.

„Co hodnotím negativně, je chování obžalovaného při výsleších poškozených, kterých se zúčastnil z vedlejší místnosti. Při výpovědích se smál tak nahlas, že to bylo slyšet až do jednací síně, což dvě z poškozených zaznamenaly a vnímaly to velmi negativně,“ cituje vyšetřovatelku deník Expres.cz

Zmocněnkyně poškozených dívek Feriho nešetřila v jediné větě své výpovědi. Poukázala na jeho alkoholovou a drogovou morálku, vytyčila jeho bezcitnost a bezohlednost. „Nedoznal se, neprojevil sebereflexi, jednání nelituje, neomluvil se poškozeným," pálila do něj.

„Při řeči státní zástupkyně se navíc věnoval mobilu," připomněla také a následně požadovala šestiletý trest. Soud se nakonec přiklonil k návrhu státního zástupce a zvolil tříletou sazbu. 

Slitování nemá s násilnými činy expolitika ani veřejnost. Komentáře a diskusní fóra se kupí nevybíravými narážkami typu: „Zavřete ho, až zčerná“, nebo „U nich je to asi normální znásilňovat ženy a zvířata“.

Komentáře jasně odkazují k původu Feriho (poloviční Etiopan a poloviční Rom), část veřejnosti jej odsuzovala i za radikální názory, obdivování muslimské komunity a náklonnost k přistěhovalcům ze třetích zemí.