Tragédie v Klánovickém lese: Muž a kojenec chladnokrevně zastřeleni, místní obyvatelé žijí v strachu

17/12/2023 11:16 Martina Šedá
Tragédie v Klánovickém lese: Muž a kojenec chladnokrevně zastřeleni, místní obyvatelé žijí v strachu FOTO: Policie České republiky

Děsivý zločin se odehrál v pátek v Klánovickém lese v Praze, kde byl chladnokrevně zastřelen muž a dvouměsíční kojenec v kočárku. I přes 25 hodinové úsilí kriminalistů zůstává ozbrojený pachatel na svobodě, což vyvolává děsivé obavy v místní komunitě.

Očitá svědkyně, která slyšela střelbu a kontaktovala tísňovou linku, popsala hrůzný zážitek: "Byla jsem venku na procházce, když najednou zazněly dvě ostré rány. Přiblížila jsem se a uviděla kočárek u lesní cesty a ležící postavu muže." Prchajícího pachatele však svědkyně vůbec nezahlédla.

Podle informací z Blesku, vyšetřovatelé nyní hledají muže ve věku 30 až 40 let. Dítě utrpělo zranění na hrudníku. Policejní technici také opustili místo činu až včera ve čtyři odpoledne a kvalifikují případ jako dvojnásobnou vraždu.

Policie nyní apeluje na veřejnost a žádá o pomoc: "V současné době probíhá vyhodnocování zajištěných stop, kamerových záznamů a kontroly zájmových objektů s cílem odhalit a dopadnout podezřelou osobu." Motoristy, kteří projížděli v pátek mezi sedmou až sedmnáctou hodinou okolím Klánovického lesa a měli zapnuté palubní kamery, policie žádá, aby poskytli videozáznamy.

Místní obyvatelé jsou zděšeni a obávají se vycházet ven. Třeba paní Květa (50) z Klánovic tyto obavy potvrzuje: "Lesem vede cesta k vlaku, kterým se dá jet směrem na Český Brod nebo Prahu, a také přímá cesta do Úval. Mohl zmizet kamkoliv, každým směrem, ale každopádně stále nevíme, kdo to je a jaký je jeho důvod páchat taková zvěrstva. Osobně se opravdu bojím jít i na procházku."

Policie už podnikla razii v klánovické ubytovně a v Úvalech, ale pachatel zatím stále uniká. Nejde také o první tragickou událost v Klánovickém lese, který má bohatou historii s podobnými případy.

Zdroj: Blesk