To může být průser! Pro postup na Euro potřebuje dnes Česko alespoň bod. Klíčoví hráči to ale v sobotu rozjeli na baru v centru Olomouce

20/11/2023 01:47 Martina Šedá
To může být průser! Pro postup na Euro potřebuje dnes Česko alespoň bod. Klíčoví hráči to ale v sobotu rozjeli na baru v centru Olomouce Foto: Česká fotbalová reprezentace

Pár hodin před klíčovým střetnutím evropské kvalifikace s Moldavskem v Olomouci se naše reprezentace ocitá ve víru nečekaného skandálu. A tentokrát velkého, protože alkohol tekl proudem a fotilo se až do rána!

Fotbaloví hráči Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta byli zachyceni na mobilní telefony návštěvníků při nočním výletu do centra města, kde ve známém klubu Belmondo nejen ochutnávali alkoholické nápoje, ale také si užívali noční atmosféru. Tato kontroverze vyvolala rychlou reakci vedení týmu a celá trojice byla ihned vyloučena z národního kádru. Situace je o to složitější, jelikož se jedná o přední hráče reprezentace.

Oficiální stanovisko, zveřejněné na Instagramu fotbalové reprezentace, jasně konstatuje: „Tři hráči národního týmu v sobotu v noci v centru města porušili interní pravidla reprezentace. Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta byli s okamžitou platností z kádru vyřazeni.“ Tato radikální opatření následovala i po jejich účasti v základní sestavě v pátečním utkání ve Varšavě.

Přestupek byl zdokumentován fotografickým materiálem z nočního klubu, který zveřejnil server iSport. Ukázal, jak tato trojice hráčů místo regenerace necelých osmačtyřicet hodin před klíčovým duelem v Olomouci upřednostnila noční zábavu.

Před nedělním utkáním, které rozhodne o postupu na EURO 2024, se tedy národní tým ocitl v turbulentní situaci. Klíčoví hráči, Coufal a Brabec, kteří patří k oporám týmu, byli vykopnuti z kádru, což klidně může ovlivnit výsledek zápasu. Jan Kuchta, sparťanský hráč, který zatím nastoupil ke dvaceti utkáním za reprezentaci, je rovněž součástí této kontroverzní situace a může si značně pohoršit.

Přesun reprezentace z Varšavy na Hanou a následná noční akce v Olomouci zdůrazňují nejen nedostatek profesionality, ale také odhalují nečekaný skandál v týmu před klíčovým zápasem. Nyní zůstává otevřená otázka, jak se tato aféra projeví na výkonu týmu a zda dokáže překonat interní rozkol před důležitým střetnutím. K postupu totiž potřebujeme alespoň bod.