To jsou nožky! Fanoušci žasnou nad formou Věry Mikulcové. Krásná práce, Věruš, smekáme klobouk!

28/01/2024 08:19 Martina Šedá
To jsou nožky! Fanoušci žasnou nad formou Věry Mikulcové. Krásná práce, Věruš, smekáme klobouk! Foto: Profimedia

Věra Mikulcová se kulturistice věnuje už dvacet let a ani s přibývajícím věkem neztrácí chuť. Teprve až nyní narazila na svoji top formu.

Někteří lidé zrají jako víno a Věra je očividně jedním z nich. Aktivně se věnuje tréninku a loni v létě se probojovala do elitní desítky na Olympia Masters. Fanouškům přitom na svých sociálních sítích dává na obdiv svoji formu, která se den ode dne neustále zlepšuje. Někteří její příznivci nepřestávají žasnout.

„Neskutečná forma! Klobouk dolů před vámi!“ žasla například Renča Pokorná při pohledu na Věřino poslední video z tréninku, na kterém cvičí nohy. Ty se jí pod náporem těžkého závaží úplně třesou, přesto je ona sama s výkonem spokojená. „Tyhle tréninky mám ráda, jsou drsný, bolavý a pálivý. Jste totálně vyčerpaní, ale spokojení, že jste do toho dali maximum,“ říkala.

„Tréninky nohou s tebou nebyly o ničem jiným, odcházela jsem na vařených nudlích!“ smála se další ze sledujících, která sama využila Věřiny služby, jež nabízí ve svém gymu Fitness Factory Jihlava. „Moc vás chválíme, paní Věro, předvádíte krásné výkony!“ dočítali jsme se z komentářů na jejím profilu.

Bez anabolik ani ránu

Mikulcová kulturistice obětovala veškerý svůj volný čas, a protože odmlada najela na tu profesionální úroveň, tak velice brzy pochopila, že bez vedlejších suplementů se mezi ty nejlepší nikdy nedostane.

„Mezi amatéry to zase až tak nevadí, ale když člověk dělá kulturistiku jako já, je nereálné, aby nějaké přípravky nebral. Každopádně se zde bavíme o rozumné míře, při které si člověk musí hlídat své vlastní zdraví,“ přiznala Mikulcová v loňském rozhovoru pro deník iDnes.

Věra tak jako jedna z mála kulturistek mluví naprosto otevřeně a neustále maká, aby byly vidět výsledky její práce. Ty potom dokumentuje pravidelnými snímky, se kterými se čas od času podělí se svými fanoušky na sociálních sítích. Protože tomuto sportu zasvětila svůj život, je dodnes považována za jednu z nejlepších českých kulturistek vůbec. A mimo jiné je také nejznámější.