Tak ještě, že jsem streamerka a do školy nemusím! dělá si srandu z masakru na filozofické fakultě přední česká influencerka

21/12/2023 20:31 Martina Šedá
Tak ještě, že jsem streamerka a do školy nemusím! dělá si srandu z masakru na filozofické fakultě přední česká influencerka Foto: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Jedna z předních českých influencerek a především herních streamerek, Viktorie Hlaváčková, známá hlavně pod přezdívkou vitrollka, dnes podle mnohých právem zažila obrovský nátlak a vlnu urážek poté, co na svém Instagramu zveřejnila kontroverzní příspěvek, kde se vysmívala masakru na filozofické fakultě, kde už teď je jasné, že je vůbec největší v dějinách Česka.

V příspěvku se mladá dívka, která má více než 70 tisíc sledujících, vyjádřila k dnešnímu masakru na filozofické fakultě v Praze, kde student zastřelil a zranil několik lidí. Aktuálně je jasné, že zemřelo nejméně 15 lidí a dalších 25 je zraněno. Čísla se nejspíše budou behěm noci navyšovat.

V neuváženém komentáři napsala: „Tak ještě, že jsem streamerka a do školy nemusím,“ a přidala smajlík. Kontroverzní příspěvek však záhy smazala, když se stala terčem obrovské kritiky.

Na sociálních sítích, včetně platformy X, se rychle rozšířil odstraněný příspěvek a vitrollka se stala předmětem hrubých nadávek od veřejnosti. Po chvíli pochopení nevhodnosti svého výroku se ale rozhodla zveřejnit omluvu, což mnozí nebrali vůbec v potaz.

„Ano, story jsem ze svého uvážení smazala. Moc se všem omlouvám, velmi unáhleně jsem zareagovala na situaci. Bohužel mi vůbec nedošlo, jak moc to nebylo namístě a jak moc hloupě to vyznělo. Rozhodně jsem to takhle nemyslela a mohu být maximálně zklamaná, že jsem něco takového vypustila. Přísahám, že už se to nebude opakovat,“ uvedla influencerka v dalším příspěvku na svém na Instagramu.

„Příště bych se měla rozhodně více zamyslet, než se k takto citlivé situaci vyjádřím,“ dodala vitrollka, která rovněž vyjádřila upřímnou soustrast všem postiženým rodinám a blízkým.

Co se dnes stalo? Nejprve vražda na Kladensku, poté masakr na filozofické fakultě

Policie uvedla, že incident se střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy souvisí s dnešní vraždou ve městě Hostouň na Kladensku. Podezření padá na 24letého muže, který je podezříván z vraždy vlastního otce v Hostouni. Je téměř jasné, že po spáchání činu opustil Hostouň a odjel do Prahy, kde následně spustil střelbu. Celkový počet obětí střelby na fakultě dosud dosahuje 15, s více než 25 zraněnými. Pachatel pravděpodobně sdílel své plány na sociální síti Telegram a jako inspiraci měl ruskou vražedkyni Alinu Afanaskinu.

Zdroj: Intagram Viktorie Hlaváčková, Policie České republiky