Světová ikona Victoria Beckham přiznala brutální šikanu v dětství! Prozradila, jak nyní vychovává své děti

13/01/2024 16:47 Martina Šedá
Světová ikona Victoria Beckham přiznala brutální šikanu v dětství! Prozradila, jak nyní vychovává své děti Foto: London Model Agency

Renomovaná módní návrhářka a matka čtyř dětí Victoria Beckham nedávno sdílela část svého dětství, které bylo poznamenáno šikanou.

Jako mnoho dnes již úspěšných osobností, které o této problematice mluví, tak i ona si navzdory své aktuální slávě a úspěchům prošla ve škole obtížným obdobím, kdy se setkala s nepochopením a nelaskavostí vrstevníků. Těm se ale dnes už může jenom smát.

V rozhovoru pro časopis Allure Victoria Beckham vzpomínala na dobu, kdy nebyla mezi spolužáky oblíbená a musela čelit fyzické i psychické šikaně. Vyjádřila se k tomu, že i děti, převážně ze sociálně slabších a rozvedených rodin, dokáží být velmi kruté vůči těm, kteří se odlišují. To ji ovlivnilo natolik, že se nyní snaží předávat svým vlastním dětem hodnoty laskavosti a empatie, aby se s takovým jednáním ani nesetkali.

Její nejmladší dcera Harper, která ještě navštěvuje školu, je už teď podle Victorie velmi empatická a společenská. Ovšem i přes její přirozenou schopnost navazovat přátelství ji matka vede k tomu, aby projevovala ohleduplnost k ostatním, zejména k těm, kteří mohou zažívat osamělost nebo šikanu.

"Vždycky jsem jim říkala, ať jdou k těm, kteří třeba sedí někde samotní, a promluví si s nimi. Pokud zjistíte, že někdo druhého šikanuje, dejte o tom vědět. Já sama jsem byla tou dívkou, co seděla osamoceně v koutě. Bylo to opravdu hrozné, ale dnes mohu říct, že mě to posílilo a svým způsobem vlastně i vychovalo. Jsem silná a umím se zastat i starších," prozradila slavná matka s cílem přenést své zkušenosti na své potomky a podpořit atmosféru laskavosti ve školním prostředí. Její slova si vyžádaly obrovský aplaus a slova plná chvály.

Je správné, že někteří úspěšní lidé sdílejí své zkušenosti se šikanou, protože chtějí ukázat, že překonání těchto obtíží může být součástí cesty k úspěchu. Přiznání, že byli v dětství šikanováni, může sloužit k zdůraznění vlastní odolnosti, ale také to může pomoci vytvořit větší porozumění a empatii vůči lidem, kteří zažívají podobné obtíže.