Soukupovi vypli TV Barrandov! Co ten chlap blázní? ptají se diváci

20/01/2024 12:29 Martina Šedá
Soukupovi vypli TV Barrandov! Co ten chlap blázní? ptají se diváci Foto: Profimedia

Ten chlap tomu dává. Zadlužená společnost Barrandov Televizní Studio nedávno čelila dalšímu problému! V pátek v noci totiž došlo k výpadku televizních kanálů.

Podle informací získaných od Blesku došlo k odpojení od elektrického přívodu. Situace byla vyřešena až kolem desáté hodiny ráno, kdy byly kanály opět připojeny na záložní zdroje. Tento incident se stal pouhých pár dní po skončení exekuce, která postihla společnost a vedla k blokování jejích účtů. Barrandov Televizní Studio, podnik Jaroslava Soukupa, čelí v posledních letech podnikatelským problémům, a proto v roce 2022 přivítal nového investora.

Vysílání televizních kanálů TV Barrandov, Kino Barrandov a Krimi Barrandov bylo přerušeno v noci od jedné hodiny. Na obrazovkách se objevily barevné pruhy, nápis "Skupina Barrandov" a aktuální čas. Diváci mohli opět sledovat vysílání od deseti hodin ráno.

Výkonná ředitelka televize Andrea Geyer informovala: "Elektřina byla odpojena v noci z pátku na sobotu na základě jednostranného opatření dodavatele. Ten oznámil, že v případě nezaplacení dlužné částky do stanoveného termínu dojde k přerušení dodávek až do půlnoci v sobotu. V mezičase jsme spustili vlastní zdroje elektřiny, a od deseti hodin ráno bylo možné sledovat vysílání TV Barrandov znovu. Omlouváme se divákům za technické komplikace."

Televize Barrandov, která zahájila vysílání 11. ledna 2009 v rámci digitalizace pozemního vysílání, původně patřila k barrandovskému filmovému studiu. V roce 2012 ji koupil majitel největší české mediální agentury Médea, Jaroslav Soukup.

Barrandovská televize byla původně jednou z nových stanic, které měly obohatit programovou nabídku po digitalizaci pozemního vysílání. V začátcích se zaměřovala především na starší a nostalgické diváky, což odráželo i její programové složení.

Po příchodu Jaroslava Soukupa byl generálním ředitelem krátce bývalý šéf Novy, Vladimír Železný. Ten měl ambici zdvojnásobit zhruba pětiprocentní sledovanost Barrandova. Jeho působení ve funkci ale trvalo pouze pět měsíců, než ho nahradila Marcela Hrdá. Soukup sám převzal vedení stanice na začátku roku 2016. Podařilo se mu zvýšit sledovanost televize, která v roce 2016 dosáhla téměř devítiprocentního podílu. Soukup tehdy prohlásil: "Není tajemstvím, že naše ambice jsou daleko vyšší."

Nicméně televize Barrandov postupně ztrácela diváky, a za rok 2022 vykázala pouze 3,21% sledovanost mezi lidmi staršími 15 let. Tento pokles sledovanosti byl také spojen s ekonomickými problémy televize, a ta čelila dokonce hrozbě odpojení od vysílačů kvůli neplacení Českým Radiokomunikacím.

V říjnu loňského roku získal Jan Čermák, majitel společnosti Servis-24 specializující se na řešení problémů zadlužených firem, poloviční podíl ve společnosti Empresa Media, která vlastní Barrandov Televizní Studio. Tato změna byla provedena od Jaroslava Soukupa. Barrandov Televizní Studio se pak ocitlo v lednu v exekuci, což vedlo k blokování jeho bankovních účtů a zákazu finančních operací.

Městský soud v Praze povolil televizní společnosti využít individuální moratorium, což jí umožňuje nadále fungovat. "Současná situace dává společnosti Barrandov Televizní Studio čas se nadechnout, znormalizovat provoz a nabídnout věřitelům řešení," uvedl Jan Čermák.

Zdroj, který redakce Top-Fun.cz zná, ale nepřeje si být jmenován, okomentoval celou situaci následovně: „Co ten chlap blázní? Bohužel, už mu to tolik nejede. Možná ty problémy řešil i vztahem s Hanychovou, a teď chce dokonce do Clash of the Stars. Na minulé tiskové konferenci mi připadal dost nervózní. Ten chlap teď potřebuje peníze jako sůl, jinak by ze sebe takového šaška nedělal.“