Soud s Ferim se blíží ke konci, rozsudek se dozví zřejmě ve čtvrtek

28/10/2023 00:00 Martina Šedá
Soud s Ferim se blíží ke konci, rozsudek se dozví zřejmě ve čtvrtek FOTO: Instagram Dominik Feri

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri čelí u Obvodního soudu pro Prahu 3 obvinění ze sexuálního násilí.

V úterý se uskuteční závěrečné řeči a očekává se, že ve čtvrtek již padne verdikt. Feri je obviněn ze dvou případů znásilnění a jednoho pokusu o něj. Trvale však popírá svou vinu a důrazně se hájí.

Soudkyně Lenka Hájková vyloučila během jednoho z výslechů veřejnost z důvodu citlivosti informací. Státní zástupkyně taktéž v minulosti požadovala vyloučení veřejnosti i při dalším výslechu svědkyně, ale tento požadavek už nebyl schválen.

Případem je rovněž svědkyně, která v roce 2018 absolvovala stáž u Feriho v Poslanecké sněmovně. Uvedla, že se k ní Feri choval nevhodně a psal jí na Facebooku zprávy s nevhodným obsahem. Obtěžoval ale i další ženy.

Nicméně on sám vyvrací tato tvrzení a uvedl, že svědkyně přestala chodit na stáž sama od sebe. Také zdůraznil, že nikdy nenavázal účast na stáži na sexuálním kontaktu.

V obžalobě je dále uvedeno několik incidentů. Jeden z nich se stal v březnu 2016 u Feriho doma, kde měl obtěžovat sedmnáctiletou dívku. Další incident z listopadu 2016 zahrnuje násilný sexuální akt v jeho bytě. Třetí problém z roku 2018 se odehrál v Poslanecké sněmovně.

Feri v minulosti několikrát obžalobu popřel a upozornil na nesrovnalosti ve výpovědích poškozených a svědků. Uvedl také videozáznamy jako důkaz své neviny.

Po zveřejnění těchto obvinění rezignoval na svůj poslanecký mandát a rozhodl se nekandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Zároveň opustil svou politickou stranu TOP 09.

Zdroj: iROZHLAS