Šok! David Koller oznámil odchod ze skupiny Lucie. Chci se věnovat rodině a vlastní hudbě, říká

05/02/2024 14:04 Martina Šedá
Šok! David Koller oznámil odchod ze skupiny Lucie. Chci se věnovat rodině a vlastní hudbě, říká Foto: Profimedia

Tak tohle je tedy překvapení. Rockoví fanoušci jedné z nejvýraznějších hudebních skupin už samotného Československa, dnes samozřejmě Česka, dostali neočekávanou zprávu. A pro mnohé je to docela šok! Zpěvák a bubeník David Koller totiž opouští kapelu Lucie. Oznámení této informace a taktéž rovnou i rozloučení, to jsme mohli číst na oficiálním facebookovém účtu samotné skupiny.

V prohlášení kapely se píše: „Milí fanoušci, s lítostí vám oznamujeme, že David Koller se rozhodl opustit skupinu Lucie. Rozcházíme se v dobrém a dohodli jsme se, že společně odehrajeme všechny naplánované koncerty do konce letních prázdnin. David se chce věnovat zejména své vlastní kapele a rodině. Lucie však bude pokračovat, připravuje nové album a slaví čtyřicáté narozeniny.“

Stejný tón se nese i v prohlášení samotného Davida Kollera na jeho sociálních sítích. Na Instagramu následně uvedl: „Po pečlivém zvažování jsem se rozhodl, že odcházím z Lucie. Být členem Lucie bylo skvělé, a teď se chci věnovat především už své vlastní kapele a rodině. Nic netrvá věčně.“

Ten chlap se nezastaví. Oblíbený David Koller se připojil k Lucii v roce 1987 a hrál klíčovou roli v úspěchu této tuzemské rockové skupiny. I přesto, že ještě nebyl přítomen při jejím samotném zrodu, stal se zcela jistě klíčovým členem. Vedle toho se Koller věnoval i dalším hudebním projektům, komponoval filmovou hudbu a od roku 1993 dělal také na svých sólových projektech a své druhé kapele. I během období, kdy Lucie měla přestávku (2004–2012), zůstal Koller hudebně aktivní.

Každopádně tento odchod není prvním z Kollerovy strany, neboť v minulosti již opustil skupinu P.B.CH na přelomu let 2005 a 2006. Tento rozchod ale nebyl definitivní, a skupina se opět spojila, nutno podotknout, že ještě v silnější sestavě. Otázka, zda bude Kollerův odchod z Lucie trvalý, zůstává nezodpovězena. Fanoušci ale jistě mohou být potěšeni, že kapela plánuje odehrát všechny koncerty do konce léta.