Smutný příběh z Izraele: Teroristé jí zabili maminku a neteř, otce a dvě děti unesli

05/11/2023 04:27 Martina Šedá
Smutný příběh z Izraele: Teroristé jí zabili maminku a neteř, otce a dvě děti unesli FOTO: BBC

Izraelská žena Hadas Kalderonová, která nedávno zažila ztrátu své matky a neteře v důsledku teroristického útoku, si nyní uchovává nitku naděje ve světle nedávného propuštění rukojmích teroristickou organizací Hamás.

Osudného 7. října se stala svědkyní brutální reality, když Hamás usmrtil její osmdesátiletou matku a neteř. Teroristé nejenže připravili o život její blízké, ale také zpustošili celé město, které nyní zůstává kompletně vypálené a opuštěné.

Osud jejího bývalého manžela Ofera Kalderona a jejich dvou dětí, jedenáctiletého Ereze a šestnáctileté Sahar, zůstává nejistý, od té doby, co byli uneseni ve stejný osudový den. Zprávy z Izraele sice potvrdily tragickou smrt Hadasiny matky a neteře, ale osud zbytku rodiny zůstává zahalen tajemstvím.

S příchodem zpráv o propuštění několika rukojmích, včetně dvou starších izraelských žen a americké matky s dcerou, se Hadas i ostatní rodiny unesených chopili nové naděje. Tento akt vysvobození poskytl vzácný moment úlevy a možnosti, že i její rodinní příslušníci mohou být stále naživu.

Kalderonová se k situaci pro BBC vyjádřila s odhodláním a věrou, že jednání s Hamásem musí pokračovat a že ještě stále existuje šance na "šťastný" konec jejich příběhu.

Sama se během útoku nacházela v domě, kde slyšela střelbu, a v kritických chvílích se skrývala a komunikovala se svými dětmi přes mobilní telefon, které byly právě v jiném domě u jejího bývalého manžela. Poslední zpráva, kterou Hadas obdržela, bylo, že její rodina prchla před teroristy, ale pak už se nikdo neozval.

Nyní, když je část rodiny pohřešovaná a jiná část zemřela, se Hadas a její komunita snaží znovu najít cestu k míru a bezpečí. Pokud se objeví nějaké nové informace o osudu jejího bývalého manžela a dětí, svět bude pevně stát po jejím boku v naději na jejich bezpečný návrat domů.