Smutná zpráva! Konec kariéry Davida Krejčího a ztracený sen o MS v Praze

02/12/2023 11:47 Martina Šedá
Smutná zpráva! Konec kariéry Davida Krejčího a ztracený sen o MS v Praze Foto: Boston Bruins

V posledních dnech se začaly šířit chmurné informace ohledně plánovaného návratu Davida Krejčího na hokejové kluziště. "Rozhodne se nejspíš příští týden," hlásil před pár dny zdroj pro iSport.cz…

Avšak v pátek večer agentura zastupující 37letého Krejčího vydala krátké prohlášení, které potvrdilo definitivní konec kariéry tohoto nezaměnitelného hokejového básníka.

I když v této tragické situaci nezahynul nikdo, říká se, že když nejde o život, jde o "prc". Tedy o nic. Avšak tato zpráva přesto zanechává hořký dojem. David Krejčí se těšil na zakončení své kariéry při domácím šampionátu v Praze, snad i po boku Davida Pastrňáka, svého kumpána z Bostonu, kterého zavedl do světa velkého hokeje. Těšili se na něj realizační štáb reprezentace a především fanoušci.

Plně do toho byli ponoření i příznivci Pardubic, Třince, Sparty či Olomouce. Nedávno David Krejčí totiž naznačil, že by mohl během zimy přestoupit do jednoho z těchto klubů. Třeba Petr Dědek, šéf Dynama, projevoval velký zájem, aby Krejčí navázal na své desetileté působení v Pardubicích při výluce NHL. Zákulisí klubu to už dokonce bralo jako hotovou věc.

Nicméně, žádný z těchto plánů se nenaplní. "Za agenturu GMG Hockey bychom Vám chtěli oznámit, že se náš klient David Krejčí rozhodl dnešním dnem ve svých sedmatřiceti letech ukončit svoji hráčskou kariéru ze zdravotních důvodů. David došel k tomuto názoru po konzultaci s lékařem, jelikož ho zranění v dolní polovině těla limitují natolik, že se nemůže dostat do pořádného tréninku a zátěže," napsala agentura Krejčího.

Legenda Bostonu tak ukončila svou úctyhodnou kariéru v NHL letos na jaře po šokujícím vyřazení Floridou v prvním kole Stanley Cupu. Během play off již přiznal potíže s kyčlemi, které se stupňovaly náročným pracovním vytížením v NHL.

Před měsícem v rozhovoru pro Sport Krejčí popisoval své plány na návrat na hokejové kluziště. Plánoval také přípravu v USA a následný odlet do Evropy, kde by se (podle všeho) připravoval na Mistrovství světa. "Snažím se doléčit kyčle," říkal na začátku listopadu a avizoval, že návrat do hry není jistý. "Dávám si měsíc, pak bych chtěl rozseknout, zda je moje tělo připravené na dlouhodobou zátěž, nebo není. Za současného stavu bych si do zápasů nevěřil," usuzoval. "V prosinci chci mít jasno, zda se vrátím, anebo to moje tělo odpíská…"

Jak řekl, tak učinil. Měsíc se s měsícem sešel a přišel verdikt. Který nijak nepotěšil jeho a mnoho dalších, kteří milují jeho hru. Kdyby záleželo pouze na něm a mohl magickým tlačítkem vyléčit své kyčle, stiskl by jej a vyrazil na české kluziště.