Skvěle! Nosková si zahraje i čtvrtfinále Australian Open! Svitolinová opouštěla kurt se slzami v očích

22/01/2024 09:48 Martina Šedá
Skvěle! Nosková si zahraje i čtvrtfinále Australian Open! Svitolinová opouštěla kurt se slzami v očích Foto: Australian Open

Linda Nosková (19), která nedávno celý svět překvapila skalpem světové jedničky Igy Šwiatekové na Australian Open, se dnes dostala i do čtvrtfinále! V osmifinále proti Elině Svitolinové (29) v Margaret Court Areně sice neodehrála příliš dlouhý zápas, ale postup se počítá.

Její soupeřka se kvůli bolestem zad po třech odehraných gamech vzdala a mladá česká hráčka se nyní připravuje na svůj další zápas, kde se utká s Dajanou Jastremskou (23), která v předchozím kole vyřadila dvojnásobnou šampionku Viktorii Azarenkovou (34).

Nosková, loni už jako top 50, letos nemusela projít kvalifikací, jak tomu bylo v minulém roce. Po úspěšné jízdě do semifinále na turnaji v Brisbane měla tak týden na odpočinek a teď transformuje svou premiéru v hlavní soutěži Australian Open na životní grandslamový úspěch.

Z předchozích pěti grandslamových startů bylo pro Noskovou nejlepším výsledkem druhé kolo (French Open 2023 a US Open 2023). Tentokrát ale v Melbourne překonala už čtyři překážky a třikrát zvítězila. Po výhrách nad Marií Bouzkovou a McCartney Kesslerovou, si nyní poradila i s bývalou světovou trojkou Elinou Svitolinovou.

"Nejsem si jistá, co se stalo, ale už od prvního gamu jsem měla ostré bolesti zad. Nemohla jsem dělat nic, moje záda byla úplně zablokovaná. Jsem z toho teď opravdu smutná," vysvětlila Svitolinová na tiskové konferenci.

Před samotným utkáním v Melbourne již Nosková vedla brejkem. Deset let starší Svitolinové sebrala okamžitě servis, nutno podotknout, že po desetiminutovém boji. Když pak udržela své podání čistou hrou, bolestmi zad postižená soupeřka odešla na lavičku a využila medical timeoutu.

I přesto, že fyzioterapeutka nedokázala Svitolinové pomoci, Ukrajinka se na kurt vrátila. Nicméně, když ztratila svůj servis podruhé, skrečovala při skóre 0:3 a se slzami v očích opustila Margaret Court Arenu.

"Dnešní výhra se rozhodně nenarodila tak, jak jsem si představovala. Cítím soucit s Elinou a doufám, že se brzy uzdraví. Uvidíme, co přinese další kolo," uvedla Nosková bezprostředně po zápase v krátkém rozhovoru na kurtu.

Zdroj: Australian Open