Skvělá práce! Policisté a kolemjdoucí zachránili život v Bělé pod Bezdězem

02/11/2023 05:15 Martina Šedá
Skvělá práce! Policisté a kolemjdoucí zachránili život v Bělé pod Bezdězem FOTO: Policie České republiky

24. října 2023, v úterní odpoledne, se klidný den na Obvodním oddělení v Bělé pod Bezdězem náhle změnil v dramatickou záchranu života. Policisté byli vysláni na místo, kde 45letý muž zkolaboval uprostřed náměstí.

Kolem 17. hodiny se na obvodní oddělení ozval svědek s naléhavým oznámením - na náměstí totiž upadl do bezvědomí 45letý muž. Policisté, prap. Václav Šejnoha a prap. Radek Sokola, nelenili a okamžitě vyrazili na místo incidentu.

Ačkoli se o kolabujícího muže již starala kolemjdoucí žena poskytující první pomoc a provádějící masáž srdce, situace byla opravdu vážná. Po příchodu policistů ihned zkontrolovali životní funkce muže a zjistil, že má zástavu dechu.

Bez zaváhání tak započali s kardiopulmonální resuscitací. Paralelně s ním připojovali na muže automatizovaný externí defibrilátor (AED). Stroj ale po analýze výboj nedoporučil a policisté pokračovali v resuscitaci až do příjezdu zdravotníků.

Příjezd záchranářů byl pro kolabujícího muže klíčový, protože se jim podařilo obnovit jeho životní funkce a následně ho převezli do mladoboleslavské nemocnice.

Lékař zdravotnické záchranné služby poté zdůraznil, jak důležitá byla rychlá reakce a první pomoc ze strany kolemjdoucí ženy i policistů. Díky jejich odvážné a rozhodné akci se tak podařilo zachránit život 45letému muži.

Tento příběh je dokonalým příkladem toho, jak může rychlá a správná reakce obyčejných lidí a profesionálů znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Zdroj: Policie České republiky