Skandál v Juventusu! Hvězdný hráč propadl sázení na sportovní zápasy a prohrál 73 milionů korun. Klub mu ale nyní smlouvu prodloužil

16/11/2023 08:00 Martina Šedá
Skandál v Juventusu! Hvězdný hráč propadl sázení na sportovní zápasy a prohrál 73 milionů korun. Klub mu ale nyní smlouvu prodloužil Foto: Juventus FC

Fotbalový záložník Nicoló Fagioli, který hájí barvy Juventus i italské reprezentace, nedávno podepsal nový kontrakt se svým klubem, a to až do léta 2028. Tato novinka však není jenom o prodloužení smlouvy, ale také o podpoře v jeho osobním boji s hazardem. Temné období se mu tak snaží pomoci ukončit slavný velkoklub.

Od října letošního roku se totiž Fagioli potýká s distancem trvajícím sedm měsíců kvůli sázení na fotbalové zápasy. Juventus ale oficiálně oznámil prodloužení smlouvy s mladým hráčem a zdůraznil, že nový kontrakt je součástí snahy pomoci odchovanci překonat jeho problémy s hazardem.

Během vyšetřování hráč přiznal, že kvůli sázení na fotbal se dostal do dluhů ve výši tří milionů eur. Navíc čelil hrozivým výhrůžkám. Je zajímavé, že na rozdíl od některých případů, kde hráči sázeli na svůj vlastní tým, Fagioli sázel na nelegálních platformách na úplně jiné zápasy.

Technický ředitel Juventusu, Cristiano Giuntoli, zdůraznil, že podpora Fagioliho v jeho boji se závislostí je klíčovým cílem nové smlouvy. Přesto však zdůraznil, že prodloužení kontraktu není pouze o jeho osobních výzvách, ale i o fotbalovém talentu, který mladý záložník přináší.

"Jsme přesvědčeni, že jeho návrat na hřiště pro nás bude mít významnou přidanou hodnotu. Fagioli ví, že může pokračovat v práci a s nezbytným klidem každý den trénovat s týmem. Ví, že s ním počítáme a počkáme na něj," uvedl Giuntoli na Instagramu Juventus FC.

Fagioli dostal k trestu také zákaz činnosti a pokutu ve výši 12 500 eur. Přestože prochází těžkým obdobím, zůstává klíčovým hráčem Juventusu. Ve svých 22 letech vyhrál italskou ligu, pohár i Superpohár. V minulé sezoně byl dokonce vyhlášen nejlepším mladým fotbalistou Serie A a stihl si připsat i jeden start za italský národní tým.