Sbohem Australian Open! Jiří Lehečka překvapivě prohrál a jede domů

18/01/2024 07:51 Martina Šedá
Sbohem Australian Open! Jiří Lehečka překvapivě prohrál a jede domů Foto: Australian Open

Jiří Lehečka (22) nedokáže zopakovat svůj loňský úspěch, kdy se dostal do čtvrtfinále Australian Open. I když byl před zápasem favoritem s kurzem téměř 1.20, věci se tentokrát měly jinak.

Letos byl český favorit, který vyhrál šest zápasů, vyřazen už ve druhém kole po porážce 6:4, 3:6, 4:6, 4:6 od devatenáctiletého amerického teenagra Alexe Michelsena. Michelsen hraje na grandslamu teprve podruhé v kariéře a poprvé také postoupil mezi 32 nejlepších.

Lehečka tak přišel o možnost obhájit loňské čtvrtfinále v Melbourne a už teď je jasné, že klesne z první třicítky světového žebříčku. Před Australian Open získal premiérový titul na okruhu ATP v Adelaide, ale nyní prohrál po šesti zápasech.

I přes deset es a 40 vítězných míčů nezvládl utkání s Michelsenem, které bylo rovnou třikrát přerušeno kvůli dešti. Doplatil především na 53 nevynucených chyb.

Začal ale dobře, získal totiž první set díky dvěma brejkům, ale Michelsen se zlepšil v servisu a český hráč dále ztrácel na nevynucených chybách. Michelsen srovnal v osmé hře druhého setu, a v třetím setu dokázal otočit stav po další přerušené části zápasu.

Třetí přestávka před čtvrtým setem Lehečkovi nepomohla. Michelsen jej brejkl v deváté hře a doservíroval si vítězství. Američan postoupil do 3. kola grandslamu poprvé a čelit mu bude nyní turnajová šestka Němec Alexander Zverev.

V ženské kategorii potvrdila padesátá hráčka světa Nosková svoji roli favoritky proti Kesslerové. Česká tenistka si při premiérové účasti v hlavní soutěži Australian Open vylepšila grandslamové maximum. Porazila Američanku a zdolala ji i přes 32 nevynucených chyb. Nosková rozhodla o zisku první sady brejkem v šesté hře a ve druhém setu využila druhý setbol. Kesslerová však ve třetím setu reagovala a po dvou brejcích srovnala stav zápasu.

Rozhodující třetí set byl za stavu 4:3 a 40:40 přerušen kvůli dešti. Nosková po návratu sice několik brejkbolů nevyužila, ale v desáté hře si vypracovala mečbol při soupeřčině podání a ten zužitkovala.

Zdroj: Australian Open