Rytmuse vykradli! Prsten za miliony k Vánocům nejspíše přilákal zloděje. Ti si odnesli královskou kořist

03/01/2024 12:33 Martina Šedá
Rytmuse vykradli! Prsten za miliony k Vánocům nejspíše přilákal zloděje. Ti si odnesli královskou kořist Foto: Profimedia

Ještě o Vánocích se chlubil prstenem za miliony, dnes mu však příliš do smíchu není. Je totiž pravděpodobné, že štědré Vánoce u Rytmuse doma přilákali zloděje, který se tentokrát opravdu vyřádil.

Rodina slovenského rappera Rytmuse prožila nepříjemný šok, když došlo k vloupání do jejich domu v Malinove (okres Senec). Incident se stal v sobotu 30. prosince během bílého dne. Zloděj přeskočil lehce plot, vnikl na terasu a pronikl do ložnice Patrika Vrbovského a jeho manželky Jamily Alagič.

Pachatel si odnesl několik výjimečných kousků s nesmírnou hodnotou, včetně hodinek Rolex v ceně téměř 750 tisíc korun, také několika zlatých náramků (jeden za více než 200 tisíc Kč), dále zlatý řetízek s hlavou Ježíše (75 tisíc Kč) a řetízek s přívěskem kozorožce. Vloupání zahrnovalo i odcizení zlatého zásnubního prstenu (150 tisíc Kč) a značkového kufru v hodnotě 100 tisíc korun. To je docela solidní úlovek, co myslíte?

„Vyšetřovatelé z Okresního ředitelství Policejního sboru v Senci zkoumají podrobnosti týkající se vloupání do jednoho z domů v obci Malinovo. V této souvislosti probíhá trestní stíhání ohledně porušování domovní svobody v kombinaci s trestným činem krádeže,“ okomentovala záležitost mluvčí slovenské Policie.

Celková hodnota odcizených věcí přesáhla milion a půl českých korun, přičemž Jasmina Alagič utrpěla ztrátu přesahující milion, a Rytmus přišel o majetek za téměř půl milionu.

Alagič v reakci na tuto nepříjemnou událost zdůraznila důležitost zabezpečení domácnosti, důrazně varuje před podceňováním bezpečnostních opatření. Navzdory materiální ztrátě však vyjádřila vděčnost, že rodina utrpěla pouze majetkovou škodu a nikdo nebyl fyzicky či psychicky zraněn. Dodala, že v době, kdy se lidé uchylují k různým činům, je to pro ni signál, že je nutné více chránit své domovy.

„Je důležité si uvědomit, že nikdy není vhodné podceňovat zabezpečení svého domova, ani když je venku světlo. To je poselství, které bych ráda předala všem. Zároveň jsme vděční za to, jak celá situace proběhla. Naštěstí jsme neutrpěli žádné fyzické, psychické, ani zásadní materiální ztráty, které by nás opravdu mrzely,“ napsala na svůj Instagram.