Rozepře při placení! Děti prý zlobily, restaurace naúčtovala poplatek navíc

04/11/2023 08:53 Martina Šedá
Rozepře při placení! Děti prý zlobily, restaurace naúčtovala poplatek navíc FOTO: Shutterstock

Rodinná večeře se nečekaně prodražila pro Kyle a Lyndsey Landmann, když si užívali hostinu v georgijské restauraci Toccoa Riverside společně s dalšími čtyřmi rodinami.

Neobvyklý konec večera přišel ve chvíli, kdy chtěl pár zaplatit účet. K jejich překvapení objevili na lístku o 50 dolarů více, než byla hodnota jejich objednávky. Na dotaz, proč byla částka vyšší, jim bylo sděleno, že důvodem jsou jejich příliš hlučné děti a jejich běhání po restauraci, což způsobovalo rozruch.

Zkušenost, která může znít jako nezvyklý příběh z cest, se stala skutečností. Vše se odehrálo v poklidném prostředí, kde děti prý seděly u stolu, a podle rodičů se obzvlášť dobře chovaly.

Neshody nastaly v momentě, když se Kyle Landmann snažil pochopit důvod neočekávaného příplatku. Bylo mu sděleno, že jeho děti byly na vině svou hlasitostí. V reakci na tuto situaci se na sociálních sítích podělil o svou zkušenost, poukazující na to, že i když jejich ratolesti sledovaly tablet před jídlem a po jídle byly venku se svou matkou, tak restaurace chtěla peníze navíc.

Majitel, který se setkal s Landmannovými, poznamenal, že během své kariéry ještě nemusel nikoho pokutovat za podobné chování, ale v tomto případě byl nucen tak učinit kvůli dětem pobíhajícím po celém zařízení. Důrazně přitom apeloval na rodiče, aby převzali zodpovědnost a zachovali vždy v restauraci klid.

Další recenze od návštěvníků odhalují, že podobně nepříjemný postoj personálu vůči rodinám s dětmi není ojedinělým případem. Jeden z hostů popsal situaci, kdy byl upozorněn majitelem na nepřípustnost mít kočárek uvnitř lokálu, i když se jednalo o čtyřměsíční dítě.

Tento incident otvírá širší debatu o etiketě v restauracích a otázku, zda by měly být rodiny s malými dětmi podrobovány zvláštním poplatkům za případné rušení klidu ostatních strávníků.

Zdroj: The Mirror