Ronaldo odsouzen! Jakmile se ukáže v Íránu, dostane 99 ran bičem

14/10/2023 10:03 Martina Šedá
Ronaldo odsouzen! Jakmile se ukáže v Íránu, dostane 99 ran bičem FOTO: Al Nassr

Jedna z největších fotbalových ikon současnosti, portugalský hráč Cristiano Ronaldo, se nedávno dostal do konfliktu s místními zákony v Íránu.

Fotbalista, který je známý po celém světě nejen díky svým sportovním dovednostem, ale také svému velkému srdci, se nechal unést emocemi a projevil náklonnost k ženě veřejně, což v Íránu narazilo na striktní náboženské a kulturní zvyklosti.

Ronaldo přicestoval do Íránu spolu se svým týmem Al Nassr v rámci asijské Ligy mistrů koncem září. Během své návštěvy měl tu čest setkat se s talentovanou malířkou Fatimou. Tato úchvatná žena, ačkoli upoutána na vozík, vytváří svá umělecká díla pomocí svých nohou. Její obdiv k Ronaldovi není žádným tajemstvím, a tak měla možnost setkat se s fotbalovou hvězdou osobně, což byl pro ni splněný sen. To však ještě netušili, jakou tato návštěva napáchá neplechu.

Fatima sdílela své nadšení a vděk na svém Instagramovém profilu, kde publikovala několik fotografií, na kterých je společně s Ronaldem. "Jsem nesmírně vděčná za to, že se mi splnil jeden z mých největších snů. Bůh byl na mé straně," napsala k jedné z fotografií. Cristiano jí ve svém typickém velkorysém gestu dokonce daroval jeden ze svých dresů.

Co však mohlo být krásným momentem přátelství a vzájemného respektu, to se změnilo v kontroverzní incident. Video ze setkání totiž zachycuje, jak Ronaldo objímá Fatimu a dává jí polibek na hlavu.

I když to může vypadat jako nevinný a upřímný projev náklonnosti v mnoha částech světa, v Íránu jsou takovéto projevy na veřejnosti považovány za nepřijatelné. Podle zpráv ze španělských médií Mundo Deportivo a Marca bude Ronaldo čelit trestu 99 ran bičem pokud do Íránu znovu přicestuje.

Tato událost upozornila na kulturní a náboženské rozdíly, které stále existují v našem globalizovaném světě. Je důležité respektovat místní zvyky a tradice, ale zároveň si uvědomovat, že gesta jako objímání či polibek mohou být ve své podstatě univerzální projevy lidské náklonnosti.

Kolik vydělává Cristiano Ronaldo v saúdskoarabském klubu Al-Nassr?

V klubu Al-Nassr si Cristiano Ronaldo dle deníku The New York Times Magazine přichází na impozantní částku 4,7 miliardy korun za rok.

Pokud bychom tento obnos rozložili, Ronaldo si vydělává přibližně 90 milionů korun každý týden, což vychází na 13 milionů korun za den, 538 000 korun za jedinou hodinu a téměř 9 000 korun za každou minutu. Tyto cifry ho řadí mezi nejvýše odměňované fotbalisty na světě.