Richard Krajčo: Byl to horor! Manželka v Dubaji málem zemřela

31/01/2024 15:20 Martina Šedá
Richard Krajčo: Byl to horor! Manželka v Dubaji málem zemřela Foto: Profimedia

Muzikant Richard Krajčo (46) se otevřeně vyjádřil k závažným zdravotním komplikacím, které postihly jeho manželku Karin Krajčo Babinskou (49). Podle lékařů byl její život vážně ohrožen, navíc byla hospitalizována v daleké Dubaji s oboustranným zápalem plic.

V rozhovoru pro pořad Showtime Krajčo sdílel, že si myslí, že si Karin s sebou odvezla něco z České republiky, kde byli celou zimu před odletem do Dubaje. Pobyt v zahraničí měl ale přednost před řešením svého zdravotního stavu, a tak se nakonec dostala až na hranu života. Oboustranný zápal plic jí bránil v normálním dýchání a později logicky i návratu domů.

Richard popsal, jak bylo těžké sledovat, jak se stav jeho manželky zhoršuje, a přiznal, že Karin, ačkoli je velmi tvrdá žena, se snažila situaci zvládnout sama. Když si ale konečně řekla o pomoc, obával se, že už může být pozdě. Děkoval také českým přátelům, včetně lékařů, kteří mu pomohli identifikovat nemoc a zachránit tak život Karin.

„Jsem rád, že to dopadlo dobře. My tam naštěstí máme hodně českých přátel, včetně lékařů, kteří nám pomohli a zachránili Karin. Šlo jí o život, lékaři to tvrdí, takže asi ano. Už to ale zvládla, je to dobré. Myslím, že bude mít o čem vyprávět. A myslím, že je to pro nás zajímavá a velká lekce do života. Když najednou zjistíte, jak rychle se někdy situace může zvrtnout," dodal Richard Krajčo.

Karin Babinská sdílela na Instagramu společnou fotografii s manželem a informovala o návratu domů. „Už jsme zase spolu. A jsme šťastní. Bylo to dlouhé a náročné, ale každá nemoc může být i požehnání, pokud jí člověk dovolí, aby mu předala své poselství. Děkuju všem za obrovskou podporu, které se mi dostalo," uvedla Karin, která plánuje za týden konečně odletět domů.

Karin Babinská před měsícem popsala na sociálních sítích svůj zdravotní stav, kdy se potýkala s horečkou, bolestí na hrudi a dusivým kašlem. To vše pak jen gradovalo.