Rekordní sledovanost, Česko prostě žije hokejem! Máme na to vyhrát MS, mají jasno fanoušci

26/05/2024 11:21 Martina Šedá
Rekordní sledovanost, Česko prostě žije hokejem! Máme na to vyhrát MS, mají jasno fanoušci Foto: Profimedia

Tak je to tady! Zaplněné bary a náměstí při zápasech českých hokejistů u nás nejsou ničím novým. Po 14 letech se však naše reprezentace dostala do finále mistrovství světa, což v zemi vyvolalo obrovské nadšení. Konečně! Televizní stanice tak mění rychle program a i obchody zavírají dříve kvůli večernímu finálovému utkání o zlato.

"Čeští hokejisté jsou ve finále mistrovství světa. Abyste jim mohli fandit a zároveň nepřišli o premiérový díl vašeho oblíbeného seriálu Odznak Vysočina, výjimečně zařazujeme v neděli od 20:20 reprízu Kriminálky Anděl," oznámila TV Nova v sobotu na sociálních sítích.

Tato úprava programu není jen pro diváky, ale i z praktických důvodů, protože jakýkoli jiný program by měl minimální sledovanost. Hokejový šampionát, vysílaný na ČT Sport, totiž drtí konkurenci. Semifinálové utkání proti Švédům sledovalo přes dva miliony lidí. Čtyři z pěti diváků, kteří měli zapnutou televizi, sledovali hokej.

Celý turnaj přitahuje obrovskou pozornost. Čtvrtfinálový zápas proti USA sledovalo alespoň na chvíli 3,3 milionu diváků, což je nejvíce za posledních pět let. Finále proti Švýcarům, které se hraje ve vyprodané O2 areně, může být nejsledovanějším zápasem tohoto tisíciletí.

Hokej doslova hýbe celou zemí. Prezident Petr Pavel, který se zotavuje po nehodě na motorce, poslal týmu vzkaz: "Celému týmu velký dík a uznání. Postupem do finále na domácím šampionátu jste nám připravili úžasný dárek. Držíme palce, máte na to!"

Finále ovlivňuje i provoz obchodů. Mluvčí Kauflandu Renata Maierl uvedla, že se interně rozhodují o různých variantách podpory. Konkrétní rozhodnutí bude známo v neděli dopoledne. Obchodní řetězec PENNY již v sobotu oznámil, že v neděli zavře prodejny už v 19:00, aby zaměstnanci mohli sledovat zápas.

V pondělí ráno se ukáže, jak se bude pracovat po případném zlatém večírku. Ve velkých městech budou zápas promítat na velkoplošných obrazovkách, například na pražském Staroměstském náměstí, v Riegrových sadech, v Ostravě na Masarykově náměstí nebo v Brně na Zelném trhu. Po celé zemi se očekává velký zájem o sledování finále v barech a restauracích.

Zdroj: ČT Sport, TV Nova