Ředitel České televize Jan Souček: Ano, mám přítele a jsme šťastní

12/03/2024 12:48 Martina Šedá
Ředitel České televize Jan Souček: Ano, mám přítele a jsme šťastní Foto: Profimedia

Mnozí se možná zamýšleli nad tím, proč se po boku nového generálního ředitele České televize Jana Součka (49) neukazuje vůbec žádná žena. O tomto tématu se ale konečně promluvilo na slavnostní udílení Českých lvů. Šéf veřejnoprávního televizního kanálu prostě už 15 let žije s přítelem Honzou.

Na slavnostní udílení filmových cen v pražském Rudolfinu přišel Jan Souček doprovázený svým partnerem. "Můj partner mě doprovází. S Honzou jsem už 15 let a seděl vedle mě během přímého přenosu Lvů. Dokonce byl vedle mě i na StarDance loni na podzim," prozradil jednoduše Blesku šéf České televize.

„Nemyslím si, že by v dnešní době mělo být něco problematického na tom, s kým kdo žije. Před 20, nebo možná 25 lety bych nad tím možná přemýšlel. Pamatuji si situace, kdy se někdo snažil tento fakt využít proti mně. Ale už před 25 lety jsem se rozhodl, že otevřenost je nejlepší strategií. Nestydím se za nic. Prosazuji otevřenost mezi lidmi ve svém okolí i v práci," dodal Souček.

Přítel generálního ředitele, Jan Tomíček, pracuje jako konzervátor a umělecký restaurátor. Také pochází z Brna a je stejně starý jako Souček.

Kdo je Jan Souček?

Jan Souček se narodil 27. června 1974 v Brně. Absolvoval gymnázium Elgartova v Brně v letech 1988–1992 a následně v roce 1997 dokončil studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Pracoval jako redaktor, moderátor a šéfredaktor v různých médiích, včetně TV Nova, Rádia Krokodýl, Rádia Alfa, Českého rozhlasu a České televize. Mezi lety 2002 a 2007 se věnoval manažerským pozicím v oblasti public relations. Od roku 2007 je zaměstnancem České televize, kde působí jako moderátor, dramaturg a šéfdramaturg.

V červnu 2014 byl zvolen ředitelem brněnského studia České televize a podílel se na výstavbě nového televizního studia v Brně-Líšni, které bylo otevřeno v říjnu 2016.

Jan Souček inicioval řadu dlouhodobých projektů pro odbornou i širokou veřejnost, včetně projektů mediální gramotnosti pro střední školy a seniory. Dále se angažuje v charitativních projektech.

Mezi lety 2010 a 2019 přednášel na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Je členem Vědecké a umělecké rady Fakulty marketingové komunikace UTB ve Zlíně a Programové rady Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií MU.