Proč si vzal Alec Musser život? Podivné otazníky kolem jeho sebevraždy

20/01/2024 17:34 Martina Šedá
Proč si vzal Alec Musser život? Podivné otazníky kolem jeho sebevraždy Foto: Profimedia

Co se to vůbec děje? Dne 12. ledna svět zasáhla nečekaná zpráva o úmrtí herce, modela a sportovce Aleca Mussera ve věku padesáti let. Soudní lékař následně nedávno zveřejnil tiskovou zprávu, která odhalila příčinu jeho náhlé smrti, a ta byla šokující. Muž, který si získal obrovskou slávu a pozornost ve filmu Machři, prý údajně spáchal sebevraždu.

Hollywoodský herec Alec Musser zemřel ve svém domě v kalifornském Del Mar, a podle oficiální zprávy odešel ze života dobrovolně. Jeho snoubenka Paige Pressová ho našla na podlaze koupelny. Naposledy ho viděla v pátek večer před spaním. Když v sobotu vešla do koupelny, byla konfrontována s hrůzným pohledem: herec měl prostřelenou hruď, a vedle něj ležela zbraň. Paige ihned kontaktovala tísňovou linku, ale příchozí záchranáři už jen mohli konstatovat smrt. O to víc je celý případ zajímavý, jelikož sebevraždě vůbec nic nenasvědčovalo.

Po Musserově úmrtí se tak ve světě pochopitelně objevila řada spekulací, podobně jako u nás, které se domnívaly, že by mohlo jít o následek očkování proti covidu. Nicméně to nebylo potvrzeno, jelikož se ještě dnes ani neví, zda byl Musser vůbec očkovaný. Navíc krátce před svým skonem bojoval s těžkou formou koronaviru, což ale prokazatelně s přehledem zvládl.

Nyní se tak kolem jeho úmrtí vynořuje ještě více otazníků, neboť fanoušci herce nevěří teorii o sebevraždě. Není jim totiž vůbec jasné, proč by se Musser, známý i ze seriálu Zoufalé manželky a All My Children, rozhodl zastřelit do hrudi, zvláště když v místnosti vedle spala jeho snoubenka. Tu navíc prý ani výstřel nevzbudil. K tomu neexistují důkazy o tom, že by měl nějaké osobní problémy, a nenechal po sobě žádný dopis na rozloučenou. Žil si skvěle, měl dostatek financí a zdraví sloužilo, jak mělo.

Vyšetřování stále probíhá, a tak budeme už možná v příštím týdnu obeznámeni, co přesně se stalo a jaký byl vůbec motiv tohoto činu.

Zdroj: The New York Times