Princezna Kate má operaci za sebou a už plánuje návrat z nemocnice! Experti to však nedoporučují

22/01/2024 12:03 Martina Šedá
Princezna Kate má operaci za sebou a už plánuje návrat z nemocnice! Experti to však nedoporučují Foto: Profimedia

To nejhorší má za sebou! Princezna Catherine (42), manželka prince Williama (41), podstoupila na začátku tohoto týdne plánovanou operaci břicha na prestižní londýnské klinice v Marylebone.

Aktuálně se tak zotavuje v nemocnici, ale po propuštění plánuje pokračovat ve své rekonvalescenci ve svém domově v Adelaide Cottage ve Windsoru, kam se s rodinou přestěhovali v roce 2022. Operace dopadla dobře, a i následný pobyt prý probíhá bez vážnějších problémů.

Odborníci a také tým, který řeší všechny důležité královské záležitosti, však vyjádřili obavy ohledně tohoto rozhodnutí. I když je logické, že princezna bude chtít být s blízkými, existují názory, že budova Adelaide Cottage se čtyřmi ložnicemi není ideálním místem pro zotavování a následnou léčbu.

Královský expert Michael Cole upozornil na fakt, že bývalá nájemnice domu Adelaide Cottage popisovala toto místo jako nejchladnější, jaké kdy vůbec zažila. Zvláště nyní v zimním období se tam prý dá lehce prochladnout, což by mohlo celou léčbu a operaci komplikovat.

Podle Colea by tak Adelaide Cottage mohlo být problematické místo pro zotavování, zejména teď v chladné zimě, kterou momentálně zažívá celá oblast. Navzdory těmto obavám prý princezna Catherine ale plánuje strávit čas s rodinou během svého doléčování právě tam a na doporučení expertů prý tentokrát nedá.

Očekává se také, že se co nejdříve vrátí ke královským povinnostem, nejdéle však prý až po Velikonocích. Veřejnost se ale prý nemusí bát, vždy vše proběhne v souladu s doporučeními od těch nejlepších místních lékařů.

Catherine se už teď tak těší domů a je si jistá, že na ni rodina přenese náboj do života a pozitivní energii. Kdy přesně to bude, zatím není uvedeno, ale předpokládá se, že v řádech několika týdnů.

Princezna Kate, pro místní raději vévodkyně z Cambridge, má se svým manželem princem Williamem tři děti. Jsou to: Princ George (*22. července 2013), Princezna Charlotte (*2. května 2015) a Princ Louis (*23. dubna 2018).

Zdroj: BBC London