Příčina smrti odhalena! Lucie Palugyayová zemřela na cévní mozkovou příhodu

28/02/2024 14:19 Martina Šedá
Příčina smrti odhalena! Lucie Palugyayová zemřela na cévní mozkovou příhodu Foto: Profimedia

V pondělí se na Slovensku rozšířila tragická zpráva. Ve věku 46 let nás navždy opustila známá bratislavská logopedka PhDr. Lucie Palugyayová.

Žena, která se proslavila také jako moderátorka oblíbeného dětského pořadu Jojko s názvem Rapotáčik, za sebou zanechala nejen bohaté odkazy v oblasti logopedie, ale také mnoho vděčných dětských duší, které v ní našly inspiraci.

Její účast v pořadu Rapotáčik byla více než jen profesní rolí. Pro mnohé rodiče byla průvodcem v pochopení významu správné komunikace s dětmi a pro samotné malé diváky byla zdrojem radosti a zábavy. Za to se k ní snáší od široké veřejnosti obrovské díky!

"Rapotáčik je skvělým prostředkem k procvičování výslovnosti prostřednictvím písniček, rozšiřování celé slovní zásoby, a navíc posilování vztahu mezi rodiči a dětmi v běžných každodenních situacích. Je to nejen terapeutický prostředek, ale také příležitost k budování silných rodinných vazeb," zdůraznila logopedka.

Zpráva o jejím náhlém skonu zanechala mnoho lidí v šoku. Zvláště překvapivé bylo, že Lucie náhle odešla bez možnosti rozloučení. Podle údajů na pozůstalostním oznámení se stalo 20. února, jen dva dny před plánovanými aktivitami na Velikonoce.

Podle informací z deníku Nový čas byla příčinou její smrti náhlá cévní mozková příhoda.

Poslední rozloučení se koná 28. února v Krematoriu Lamač. Lucie Palugyayová po sobě zanechává nejen bohaté profesní dědictví, ale také vzpomínky na lásku a péči, kterou věnovala nejen své rodině, ale i všem dětem, které její práce dotkla.