Petr Čech míří na hostování v nejvyšší britské hokejové soutěži! Jeho novým týmem je Belfast

15/11/2023 13:26 Martina Šedá
Petr Čech míří na hostování v nejvyšší britské hokejové soutěži! Jeho novým týmem je Belfast Foto: Belfast Giants

Bývalý fotbalový brankář Petr Čech rozšiřuje své sportovní dobrodružství, a tentokrát na ledě!

Nyní se rozhodl vyzkoušet si angažmá v nejvyšší britské hokejové soutěži, a to díky hostování u obhájců titulu, týmu Belfast Giants. O této zajímavé novince informovali fanoušci na klubovém webu, kde byla představena tato nová posila.

Petr Čech, který drží rekord v počtu startů za fotbalovou reprezentaci, do Belfastu přichází jako dočasná výpomoc z druholigového týmu Oxford City Stars. Toto spojení vzbuzuje zvědavost a nadšení fanoušků, kteří se mohou těšit na sledování ikonické postavy, známé ze svých úspěchů především v bráně Chelsea, Arsenalu, Rennes a Sparty.

Adam Keefe, trenér Belfast Giants, nadšeně sdělil: "Velmi si vážíme spolupráce s Oxford City Stars a samotného Petra. Je to uznávaný a úspěšný sportovec, který ví, co je potřeba k výkonu na nejvyšší úrovni. Jeho přínos během hostování bude neocenitelný." Tým trenéra Keefeho v minulém měsíci dokázal porazit doma Pardubice 3:2 v rámci Ligy mistrů, což zdůrazňuje jejich konkurenceschopnost. Český tým totiž nyní patří mezi ty nejlepší v naší Extralize.

Čech odstartoval svou hokejovou kariéru v roce 2019, krátce po ukončení fotbalové dráhy v týmu Guildford Phoenix. V té době získal s týmem ve čtvrté hokejové soutěži ligový titul i pohár. Od té doby prošel několika kluby, včetně Chelmsfordu, se kterým se dostal také do finále poháru.

Jedno je jisté. Legendární gólman prostě miluje sport a je mu jedno, zda chytá míč nebo puk.