Partnerský graf vám ve vztahu zaručeně pomůže

14/10/2023 15:35 Martina Šedá
Partnerský graf vám ve vztahu zaručeně pomůže FOTO: Shutterstock

Má to ještě smysl, nebo už si nemáte vzájemně co dát? Pomoci rozklíčovat otázku, kterou si tak obáváme podat i sami sobě, může vztahová křivka.

V dnešní době existuje metr na všechno. I na lásku. Je tam ještě vůbec nebo jste spolu ze „setrvačnosti“? Dejte si to do grafu a budete mít jasno. Ano, slyšíte dobře. Podle takzvané křivky vztahu je možné určit, jaký pokrok váš vztah zaznamenal v čase, který jste byli spolu, a jestli bylo více pozitivních nebo negativních chvil.

Na dvou osách

Na vodorovnou linku si poznačte všechny tužby a přání, na svislou pak patří čas, po který jste spolu a vzájemně se propojujte. K časové ose pak připojujte body 0 až 10 podle intenzity, kterou ve vás zanechaly. Zaznamenali jste v prvním roce bouřlivý progres a skvělý sex? Propojte jedničku s jedničkou, byl druhý rok plný hádek? Propojte dvojku s desítkou.

Za první rok u vás například došlo k těmto událostem: První rande (10), stěhování k partnerovi (9), překvapení, které pro vás partner vymyslel (10), hádky kvůli jeho bývalé (4), to, jak se zachoval k vaší matce, když mu něco vytkla (9) atd. Celkově tak první rok soužití s partnerem vychází cca s hodnotou 8. Dále pokračujte sami v dalších letech podle toho, jak dlouho jste spolu.

A co dál?

Body spojte! Koukněte se na křivku, která vznikla. Pokud stoupá, fajn, vše je na dobré cestě k lepšímu cíli. Časté propady značí větší problémy. Vztah, který má šanci na nápravu: Takový, kde je křivka citů převážně nad hodnotou 6 a sexuální křivka není dlouhodobě (tj. více, než rok) pod hranicí 7, 5. Pokud se dostanete pod, zamyslete se, zda má cenu něco radikálně měnit a pokud ne… popřejte si raději hodně štěstí – dokud vůbec máte tu chuť spolu ještě mluvit.

Zdroj: Autorský text