Opilý policista ze Smíchova napadl pět žen, jedna musela okamžitě na operaci

19/03/2024 12:29 Martina Šedá
Opilý policista ze Smíchova napadl pět žen, jedna musela okamžitě na operaci Foto: Profimedia

Po zveřejnění videa ze začátku minulého týdne se objevily další šokující informace. Policista Tomáš S., který byl silně opilý, a útočil na 19letou dívku před barem Phenomen na pražském Smíchově, způsobil jedné ze svých obětí tak vážné zranění, že musela podstoupit okamžitě operaci. Tento incident vyvolal obrovské rozhořčení a po odhalení skandálu byl pachatel konečně suspendován ze služby.

Před tím, než zaútočil na mladou ženu, se policistovo chování nekontrolovaně projevovalo již v baru. Ve slavnostní uniformě z policejního plesu dorazil se svou přítelkyní, evidentně silný opilý, možná i něco více. Video zachycující útok, které zveřejnil Blesk, šokovalo společnost, když ukázalo, jak Tomáš S. tažením za vlasy vede bezbrannou dívku po silnici. Svědkyně události popsaly další incidenty, kdy muž fyzicky napadal dívky, dokonce i přímo v baru, kde je bil pěstmi do obličeje.

Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. I tak se omlouváme. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní.

Podle informací serveru Novinky.cz byla jedna z obětí napadená policistou natolik vážně, že musela podstoupit chirurgický zákrok. "Dotyčný policista ji kopnul z točitých schodů, které se v baru nacházejí, a ta pak skončila v nemocnici. Měla vážné zranění bércového kloubu a možná i zlomeninu kotníku či holenní kosti," sdělila jedna ze svědkyň události. Informace o zranění byla ověřena serverem u dalšího zdroje z bezpečnostních složek.

Policista, který měl podle informací zveřejněných Bleskem alkohol v krvi ve výši 2,6 promile, byl ještě nedávno na neschopence a nyní byl úplně suspendován ze služby. "Policista ukončil pracovní neschopnost a jeho nadřízený zahájil řízení o zproštění výkonu služby. Během tohoto řízení nebude policista vykonávat službu," uvedla policie na sociální síti X.