Ondřej Novotný: Vémola má měsíční náklady jako většina lidí za celý rok! Co chce dělat letos po konci kariéry? ptají se fanoušci

07/01/2024 10:07 Martina Šedá
Ondřej Novotný: Vémola má měsíční náklady jako většina lidí za celý rok! Co chce dělat letos po konci kariéry? ptají se fanoušci Foto: Oktagon MMA / Profimedia

Karlos Vémola pomalu uzavírá jednu kapitolu života, a to je právě jeho profesionální kariéra v MMA. Po skončení této etapy se ale bude muset vypořádat s výzvou, jak efektivně spravovat vysoké náklady spojené s jeho životem a rodinou.

Kolik prostředků měsíčně vynakládá, a jak na to vůbec reaguje jeho chlebodárce a promotér Ondřej Novotný?

Jedno se nedá upřít, kariéra Karlose Vémoly byla pestrá. Jako průkopník MMA v České republice a na Slovensku se rozhodl zavěsit rukavice na hřebík po svém posledním zápase s Attilou Véghem, aby se mohl naplno věnovat své rodině, na kterou neměl dostatek času. Jeho poslední zápas by se tedy měl uskutečnit v červnu na fotbalovém stadionu Eden.

Pro ty, kdo znají Vémolu alespoň trochu, se otvírá velká otázka, co bude dělat po skončení kariéry. Jeho situace se totiž značně liší od fotbalistů, kteří si v zahraničí vydělají peníze na celý život. I když se Vémolovi daří, jeho náklady jsou neúnosné.

Terminátor rád rozmazluje nejen sebe, ale i svou rodinu a domácí mazlíčky. Je proto pochopitelné, že jeho měsíční rozpočet dosahuje takových částek, které by většina obyvatel naší země neutratila za celý rok.

„Teď jsme si v Ostravě dělali legraci. Říkal jsem, že si nastavili spotřebu na neuvěřitelné množství. Náklady na jejich život stále rostou. Je třeba na tom stále pracovat. Myslím si, že nižší úroveň si dovolit nemůže. Vše se prostě zdražuje a nebude to mít vůbec jednoduché,“ sdělil Ondřej Novotný v rozhovoru pro Hype-Cast, jenž je dobře obeznámen s Vémolovou situací. Přesnou sumu však neupřesnil.

Očekává se, že měsíční výdaje budou v řádu statisíců, průměrně kolem 400 tisíc. Tuto částku významně zvyšuje provoz jeho ZOO, kde se nachází rozsáhlá „kolekce“ zvířat. Vémola v současné době finančně profituje ze svých zápasů, také pak díky sponzorským dohodám. Přesto se musí zamyslet nad tím, co bude dělat po skončení kariéry. I kdyby se v oblasti showbyznysu našel, a spolupráce s ním by byla určitě pro mnoho firem i deníků zajímavá, tak zkrátka musí stále zůstat ve veřejném povědomí. Například i v Oktagonu, byť v jiné roli.

„Stále spolu probíráme různé možnosti, ale jsou to věci, které je těžké plánovat dopředu. Určitě s ním počítáme, ať už to bude jakkoli. Vždy u nás najde podporu a práci. Na druhou stranu je to dynamo s obrovskou spotřebou, takže to musí být řešeno. Statisíce vám dneska nikdo nedá jen tak,“ doplnil Novotný.