Období pekla! Kateřina Brožová pohřbívá i druhého pejska

25/03/2024 13:41 Martina Šedá
Období pekla! Kateřina Brožová pohřbívá i druhého pejska Foto: se souhlasem Kateřiny Brožové

Rok 2024 zanechal na Kateřině Brožové (55) hlubokou, a především velmi smutnou stopu, kterou asi nikdy nezapomene. Prožila letos už tolik bolesti, že by ji nepřála ani svému největšímu nepříteli.

V jedenáctém dni ledna tragicky zemřel její milovaný rhodéský ridgeback Jordy (†9) po útěku z veterinární kliniky, a nyní ji v noci na pondělí opustil navždy i její druhý pejsek, jezevčík Maxík (†14).

Herečka je vášnivou zastánkyní zvířat, a zejména pejsků. Nejenže jim dává lásku, ale v případě potřeby jim poskytuje i kvalitní lékařskou péči, a to za nemalé finanční prostředky.

Přestože věnovala veškeré úsilí ohledně péče svému jezevčíkovi Maxovi, musela se v noci smířit s tím, že dnes odešel navždy do psího nebe.

"Náš milovaný Maxíček dnes večer dokončil svůj boj. V mojí náruči, v lásce a klidu... odešel za Jordym do nebe. Byl s námi téměř 15 let, naším miláčkem. Věrným přítelem... Je mi nesmírně smutno... postrádám je oba... ale budou s námi stále a navždy. Děkuji všem, kteří jste nás podpořili svou upřímnou podporou," napsala krátce po jeho odchodu Brožová na sociální síť Instagram.

Ztratit oba milované pejsky v tak krátkém časovém úseku je skutečně smutné a Kateřina bude jistě potřebovat hodně síly.

Na začátku roku chtěla nabrat novou energii, a tak odletěla na Maledivy. Jordyho, kterého trápily zdravotní problémy, umístila do luxusní veterinární kliniky. Nicméně 10. ledna odtamtud utekl a po několika hodinách ho srazil vlak.

Brožová okamžitě vyrazila domů, ale v polovině cesty dostala zprávu o Jordyho úmrtí. Po několika týdnech ho pohřbila na zahradě svého domu. Zde pravděpodobně najde svůj poslední odpočinek i Maxík.