Neviděli jste ho? Klokan Dobby už je rok na útěku z minizoo! Teď ho zaznamenaly bezpečnostní kamery u Ostravy

01/12/2023 14:42 Martina Šedá
Neviděli jste ho? Klokan Dobby už je rok na útěku z minizoo! Teď ho zaznamenaly bezpečnostní kamery u Ostravy Foto: Skalka family park

Rok uběhl od doby, co klokan Dobby zmizel ze svého výběhu v ostravské soukromé minizoo, a teď se objevují nové záběry a informace o jeho pohybu poblíž Ostravy.

Zábavní park, který zahrnuje i minizoo, nyní nabízí odměnu za nalezení tohoto hopsajícího tvora.

„Dnes jsme na kameře zaznamenali Dobbyho poblíž obce Krásné Pole a obce Vřesina u Ostravy, nedaleko od našeho areálu Skalka family park. Až pět tisíc korun odměna je připravena pro toho, kdo nám pomůže vrátit Dobbyho domů,“ oznámil Skalka family park na svém Facebooku.

Chovatelé tvrdí, že klokan Dobby mohl být schopen přežít venku v přírodě po celý rok. „Různé výhonky a větvičky tvoří hlavní složku potravy těchto klokánků. Jsou tak schopni najít potravu a přežít v našem klimatu,“ vysvětlil chovatel Pavel Thiemel pro PrimaCNN.

Ačkoliv žádný chovatel momentálně nehlásil zmizení klokana, nové záběry by mohly potvrdit, že se jedná právě o Dobbyho.

Tříletý klokan, který reaguje na jméno Dobby, zmizel z výběhu minizoo buď útěkem, nebo byl někým unesen. Jeho absence byla zjištěna 28. listopadu loňského roku, kdy chovatelé při ranní kontrole výběhu zaznamenali chybějícího klokana. Ohrada nebyla poškozena, a tak bylo vyhlášeno policejní pátrání.

Dobby je klokan o výšce zhruba osmdesáti centimetrů, který není agresivní, ale spíše plachý. Veřejnost by neměla pokoušet se ho chytit samostatně, místo toho by měla kontaktovat zoopark nebo policii.

Vřesinská minizoo hostí sedmadvacet druhů zvířat, včetně klokanů, koz, ptačích voliér, poníků, prasat, osla, lamy a pštrosa.