Nenapravitelný! V českém vězení už strávil třicet let. Nyní tam míří znovu

13/10/2023 08:16 Martina Šedá
Nenapravitelný! V českém vězení už strávil třicet let. Nyní tam míří znovu FOTO: Shutterstock

Roman Šnajdr, dnes již 57letý muž s bohatou historií trestních činů, se znovu dostal před soud po útoku na kolegyni v důsledku finančních sporů.

Ve čtvrtek o něm znovu debatoval Městský soud v Praze a ve finále Šnajdrovi uložil trest pět let vězení. Kromě sporu o peníze byl také obviněn ze sexuálního napadení další ženy.

I když přiznal svůj útok kvůli výplatě, zcela odmítl obvinění z pokusu o znásilnění. Své obvinění zdůvodňoval tím, že oběť je narkomanka a celé si to vymyslela. Ve své obhajobě se odkazoval na svou minulost, argumentoval tím, že nikdy předtím nebyl nařknut z podobného činu.

Přesto senát jeho obhajobu zamítl a svědci potvrdili, že oběť měla po incidentu ze Šnajdra každodenní strach. Soudce taktéž uvedl, že v minulosti hrozil ženě zbraněmi a žádal od ní sexuální uspokojení, čehož se mu většinou nedostávalo.

Se zbraněmi v rukou třeba hrozil poškozené a vyzval ji, aby se svlékla. Pokud by to neudělala, hrozil jí smrtí. Požadoval po ní sexuální akt a několikrát prohlásil: "Udělej mi to!" Když však mezi ně vstoupil její pes a začal ji bránit, muž svou akci přerušil.

U nižšího soudu byl odsouzen na tři roky nepodmíněně. Ale po žádosti o přísnější trest byl prodloužen na pět let a byl mu také uložen zákaz pobytu v Praze po dobu dlouhých deseti let.

Roman Šnajdr strávil za mřížemi více než třicet let svého života. Jako sedmnáctiletý v 80. letech zabil svou babičku a vážně zranil tetu. O deset let později zaútočil na svého známého, což vedlo k dalšímu výjimečnému trestu. S ohledem na nejnovější verdikt by měl opustit vězení v roce 2028.

Okolí se však už nyní obává, co provede příště. Tento jedinec totiž opakovaně páchá trestné činy a po odpykání trestu nikdy není schopný změnit své chování. Veřejnost tak volá o ještě přísnější trest. Nabízí se taktéž otázka, zda je české vězení dostatečné.

Zdroj: iDnes.tv