Největší průšvihy fotbalové reprezentace. Prostitutky na hotelu i roztrhané obleky

24/11/2023 05:35 Martina Šedá
Největší průšvihy fotbalové reprezentace. Prostitutky na hotelu i roztrhané obleky Foto: Česká fotbalová reprezentace

Poslední kauza, kdy se hráči základní sestavy vyrazili bavit před veledůležitým duelem, není výjimečným pochybením, ale spíš dalším kamínkem do velmi pestré mozaiky. Tu utváří menší i větší aférky, které se okolo mužů v kopačkách a českém dresu pravidelně rojí.

Národní tým má být výkladní skříní tuzemského fotbalu, ale v posledních letech je spíše terčem vtipů a posměchu fanoušků. Místy až nedůstojné výkony jsou totiž s železnou pravidelností doplňovány excesy, při kterých zůstává rozum stát. Trojice opor Kuchta, Brabec a Coufal se totiž během víkendu vydala oslavit postup na Euro, ale jaksi zapomněla, že je v pondělí čeká ještě klíčový zápas proti Moldavsku. Všichni tři si tak po tvrdém zákroku trenéra Šilhavého zabalili kufry a ze srazu reprezentace odcestovali do svých domovů.

Podobně třaskavá kauza, jako ta z klubu Belmondo, se odehrála v dejvickém hotelu Praha. Nároďák se probíjel kvalifikací na Euro 2008 a zrovna podlehl reprezentaci Německa. Kapitán Tomáš Ujfaluši měl ovšem narozeniny, a tak se slavilo bez ohledu na výsledek. Jak se povedlo vyšťourat zástupcům médií, vrchol večera se odehrál na pokoji 433, kam se společnost již v užším kruhu přesunula. Alkohol a prostitutky značně rozzuřili trenéra Karla Brücknera, který s vedením svazu uložil hříšníkům milionovou pokutu. Sám kapitán pak celou kauzu okomentoval legendární větou. „Nic jsem neplatil a ta částka také nesouhlasí.“

O tom, že se parta s lvíčkem na prsou umí opravdu semknout, jsme se přesvědčili před baráží v roce 2011. Tým pod vedením Michala Bílka byl pod palbou kritiky a ve dvojzápase s Černou Horou se týmu nevěřilo. Olej do ohně přilévali i bývalí reprezentanti v čele s Radkem Drulákem. Nároďák v odvetě dokázal na horké balkánské půdě zvítězit a v letadle se rozjela pořádná party. Vše skončilo roztrhanými obleky a oblíbeným popěvkem o tom, jak Radek Drulák nemá penis. Asociace vyměřila mužstvu pokutu dva miliony korun za znevážení reprezentace.

Kromě těchto pamětihodných událostí se naši zlatí hoši zvládli poprat před známým barem Kozička, nebo si zpříjemnit prohru se Slovenskem ve výčepu U Ševce Matouše. V posledních letech byl však poměrně klid, což se přisuzovalo konci známých pařmenů, jakými byli Martin Fenin, Tomáš Ujfaluši nebo Milan Baroš. Kuchta a další ovšem důstojně převzali štafetu, a tak se máme určitě na co těšit.

Zdroj: Autorský text