Muži občas doma neříkají úplnou pravdu, aby nevyvolávali zbytečné napětí

14/10/2023 12:42 Martina Šedá
Muži občas doma neříkají úplnou pravdu, aby nevyvolávali zbytečné napětí FOTO: Shutterstock

Řekněme si upřímně, že každý z nás prostě občas „kecá“. Někdy zahrajeme něco do „outu“, třeba jen protože si nechceme kazit hezký večer, zbytečně se hádat, nebo je to taková blbost, že nestojí za to jí věnovat čas.

A je to svým způsobem asi i v pořádku – tedy, když to mezi vámi neudělá dřív nebo později ještě více zle.

Jasně. Lhát se nemá. A nikdo nechce ani zjistit, že mu někdo lhal. Je to atak na to, na čem si zakládáme, zvlášť ve vztahu - na důvěru.

Ale na druhou stranu. My ženy máme skutečně opravdový talent na to dělat z malých věcí velký problém a jsme schopné být uražené týdny kvůli malichernostem, takže se vlastně nemůžeme moc divit, že nám náš „chlap“ neřekne vždy 100% pravdu a svůj příběh trochu upraví.

Pánská jízda – fakt!

Existují věci, které prostě nejsou úplně reálné. Třeba to, že vám váš partner tvrdí, že na akci, kam byl pozván jen on sám bez vás, protože je to pánská jízda, nebyly žádné holky. To by bylo možné, jen pokud by šel do gay baru a tam se fakt žádný chlap dobrovolně nežene.

Na druhou stranu to, že bar osidlují obě pohlaví, neznamená, že se tam oddává orgiím s někým jiným. Pokud máte spokojený a harmonický vztah, nemá k tomu přece důvod…

Obligátní a omluvný manévr je také: „měl jsem jen 4 piva“, když přijde domů viditelně společensky unavený, přičemž následuje nucené dávání najevo, že je v pohodě, což mu vy samozřejmě nevěříte a jemu to přirozeně ani nejde, protože jich měl minimálně dvojnásobek, ne-li troj a do toho možná nějakého panáka.

Také vám nikdy neřekne, že jste přibrala, s kolika ženami doopravdy spal, nebo která žena z vašeho okolí mu přijde atraktivní. Přirozeně. Protože by to vyvolalo napětí, o které nikdo nestojí…

A jde o něco?

Takže - lhát a upravovat informace je velký rozdíl. Lidé lžou, když potřebují něco skrýt a jejich lži jsou většinou záměrné a promyšlené. A pak jde opravdu o zásah do vašeho svazku. A patrně umíte celou situaci dobře zvážit a uvědomit si, že jde o věc, která není nicotná. Na to máme šestý smysl.

Když vám ale partner neřekne úplně vše a trochu zamlží pravdu, třeba to dělá jen proto, že nechce vyvolat jakoukoli negativní vlnu.

Jaký je na to tedy recept? Nedělejte z komára velblouda, neřešte věci nepodstatné, nevytvářejte hádky zbytečné a tím své partnery také nenuťte neříkat věci tak, jak jsou. Vždyť oni se také neptají na každý detail vašeho dýchánku s kamarádkami – a ruku na srdce. Fakt tam byly vždy jen holky?

Zdroj: Autorský text