Milena Steinmasslová získala prestižní ocenění Český lev

11/03/2024 16:05 Martina Šedá
Milena Steinmasslová získala prestižní ocenění Český lev Foto: Profimedia

Během uplynulého víkendu proběhlo udělování nejvýznamnějších českých filmových cen. Milena Steinmasslová si odnesla Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Jak na svůj úspěch zareagovala?

Steinmasslová brzy oslaví své 69. narozeniny, a možná už nepředpokládala, že by ještě někdy získala takové ocenění. Kritici ocenili její herecký projev matky postižené synem s afázií ve filmu Němá tajemství.

Tato pražská rodačka nebyla jedinou zralou herečkou, která získala toto prestižní ocenění. Stejně stará Simona Peková si odnesla cenu za nejlepší herečku v hlavní roli za film Přišla v noci.

Jak si vysvětlují Steinmasslová a její kolegyně vítězství? "Myslím si, že se objevily scénáře, které vyžadovaly přítomnost jiné generace než jen mladé a střední. Proto jsem se snažila prosadit tato témata," komentovala pro novinky.cz.

"Z mých zkušeností v divadle vím, že se mění počet rolí pro různé věkové kategorie. S postupujícím věkem mají herci méně příležitostí, ale jsou stále kvalitnější. Byl to pro mě obrovský zážitek a opravdu si toho moc vážím. Všem moc děkuji," dodala Steinmasslová.

Kdo je Milena Steinmasslová?

Česká herečka Milena Steinmasslová je známá svými vystoupeními v divadle, televizi a filmech. Narodila se v Praze v roce 1955 a svou kariéru zahájila v roce 1970. Postupně se stala součástí významných divadelních souborů a absolvovala studium na DAMU.

Ve filmech se často objevovala v rolích vedlejších postav a ztvárnila například hispánskou princeznu v pohádce MALÁ MOŘSKÁ VÍLA (1976). V televizi si získala popularitu rolí maminky Kudrnové v seriálu RANČ U ZELENÉ SEDMY (1998). Aktivně se účastní divadelních produkcí a je také dabérkou. Milena Steinmasslová je vdaná a má dva syny.